Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası; ani ve harici olaylar nedeniyle bireylerin uğrayabilecekleri bedensel zararlara karşı oluşabilecek maddi masrafları ve kalıcı hasarları garanti altına alır.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, günlük hayatımızın her anında meydana gelebilecek kazalara karşı maddi güvence sağlayan bir koruma aracıdır. Kaza sigortası asistans hizmetleri, kaza sonucu ölüm, kalıcı sakatlık, tedavi masrafları ve günlük tazminat teminatı ile birlikte tek bir poliçe ile sunulabilir. Bu nedenle çalışanlar, kaza sigortası yaptırarak, başlarına gelebilecek beklenmedik kazalara karşı kendilerini ve hatta dolaylı olarak ailelerini güvence altına alırlar.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Ferdi kaza sigortası genel şartlarından bahsedecek olursak Ferdi kaza sigortanızın kapsamı, gaz solunmasından yanıklara, kas ve sinirlerin yaralanmasına, kaza sonucu zehirlenme ve ölüme kadar maluliyet durumlarında devreye girer.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Nelerdir?
Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Nelerdir?
 • Ölüm,
 • Tam ve kısmi maluliyet,
 • Tedavi masrafları,
 • Günlük hastane tedavileri
 • Hastalık sonucu tam ve kısmi sakatlığı içerir.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Word Detaylı İncele : Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Ferdi Kaza Sigortasında Vergi İndirimi

Bulunduğunuz vergi dilimine göre kaza sigortası sonucunda asgari ücretin yıllık tutarını geçmeyecek şekilde vergi indirimi uygulanmaktadır. Çalıştığınız yere sigorta prim ödemelerinize ait belgeyi ibraz etmeniz yeterlidir.

Ferdi Kaza Sigortası ile Hayat Sigortası Arasındaki Fark Nedir?
Ferdi Kaza Sigortası ile Hayat Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Ferdi Kaza Sigortası ile Hayat Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Hayat sigortalarında sebep aranmaz. Ferdi kaza, ölüm durumunda ailenize maddi güvence sağlayan hayat sigortasından farklı olarak, nedeni ne olursa olsun, kaza sonucu meydana gelen ölüm, maluliyet ve tedavi durumlarında devreye girer.

Özetlemek gerekirse, kaza sigortası yaptırmanın avantajları şunlardır:

Kaza sonucu vefat durumunda, manevi olarak zor zamanlar geçirecek olan ailenize maddi güvence sağlamanın huzurunu yaşayacaksınız.

Kaza sonucu maluliyet durumunda sakatlık tazminatınız sigortanız tarafından karşılanacaktır. Siz ve aileniz hem ahlaki hem de finansal olarak daha güçlü hissedeceksiniz.

Kaza sonucu sakat kalma durumunda, tedavi masrafları sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Sağlık harcamalarının ne kadar sinir bozucu olabileceğini bildiğinizi biliyoruz.

Kaza sigortası asistans hizmetleri ile farklı konularda hayatınızı kolaylaştırıyor. Her sigorta şirketinin poliçe şartları farklıdır. Kaza Sigortası;

 • Tıbbi taşıma,
 • İlaç teslimi,
 • Taburcu olduktan sonra otelde konaklama
 • Refakatçinin ulaşım ve konaklama masrafları,
 • Tedavi sonrası ikamete dönüş,
 • Ölüm halinde cenazenin tıbbi şartlara uygun olarak nakledilmesi
 • Birinci derece akrabasının ölümü halinde yurda dönüşü
 • Sigortalı yakınının sağlık takibi,
 • Ayrıca, acil durum mesajlarının iletilmesi gibi tıbbi bilgi ve danışmanlık sağlar. Bunlara ek olarak tesisatçı gönderme, kiralık araç alma, araç çekme, iş yerine acil dönüş, kayıp bagaj bulma gibi ek yardım hizmetleri ile en zor zamanlarınızda sizin ve sevdiklerinizin yanında olacaktır.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar Ve Hangi Teminatları Satın Alabilirim?

Kaza sigortası ile kaza sonucu ölüm, kaza sonucu maluliyet ve günlük hastane tazminat teminatı satın alabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Çerçevesinde Hangi Haller Kaza Sayılır?

Kaza sigortasının genel şartları çerçevesinde aşağıdaki haller kaza sayılır;

 • Ani ve beklenmedik şekilde solunan gazların solunmasından.
 • Yanık ve yaralanmalardan, ani bir hareket sonucu kas ve sinirlerin burkulması ve yırtılmasından.
 • Yılan veya böcek ısırıklarından kaynaklanan zehirlenme.
 • Isırılma sonucu kuduzdan kaynaklanan ölüm veya bedensel kusurlar.
 • Hayat sigortası ile kaza sigortası arasındaki fark nedir?
 • Hayat sigortasında ölüm teminatı her türlü ölümü kapsamakla birlikte, kaza sigortasında ölüm teminatı sadece kaza sonucu vefat riskini kapsar.

Kalp Krizi Kişisel Bir Kaza Olabilir Mi?

Kalp krizi kişisel bir kaza olabilir mi? Kritik Hastalıklar Kaza Sigortası, kalp krizi, felç, kanser gibi sağlık sorunlarına karşı size ve sevdiklerinize maddi güvence sağlayan bir koruma sigortasıdır. Bu sigorta sayesinde kritik hastalık, kaza sonucu ölüm ve kalıcı sakatlık risklerine karşı korunursunuz.

Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?
Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Kaza sigortası, kişinin günlük hayatında kendi iradesi dışında karşılaşabileceği kazaların sonuçlarına karşı maddi bir teminat oluşturur. Türkiye sınırları dışında meydana gelebilecek kazalara karşı finansal koruma sağlayan kaza sigortası, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmekte ve milyonlarca can kaybı finansal koruma altına alınmaktadır.

Ferdi kaza sigortasının temel amacı, olası bir kaza sonucunda kişiyi maddi sorumluluktan kurtarmaktır. Kaza sigortasının olası bir kaza sonrasında maddi güvence sağladığı durumlar sigortada belirtilen kazalardır. Sigortacının yaşadığı kaza poliçede belirtilmiş ise; Kişiye poliçe kapsamında kazadan sonra sigorta şirketi tarafından ödeme yapılır. Ancak kaza sigortası neleri kapsıyor sorusuna cevaben genel şartlar altında kaza sayılmayan durumlar olabilir. Örneğin deprem, sel, volkanik patlamalar ve heyelan gibi durumlar poliçe kapsamında değilse gerekli ödeme yapılmayacaktır. Ancak teminat dışı kalan tüm bu durumlar sigorta poliçesine dahil edilerek teminata dahil edilebilir.

Kaza sigortasının ödemediği durumlar genel şartlar dahilinde aşağıda sıralanmıştır;

Kaza Kabul Edilmeyen Durumlar

 • Hastalıkla ilgili her türlü hastalık sonucu ve durumu,
 • Sigorta kapsamındaki bir kaza sonucu ortaya çıkmasa da, ısı, donma, boğulma, güneş çarpması ve tıkanıklık gibi etkiler,
 • Ruh veya ruh sağlığına bakılmaksızın intihar veya intihara teşebbüs,
 • Alkollü olma hali sigorta kapsamına giren bir kaza ile aranmasa dahi uyuşturucu kullanmak veya uyuşturucu ve zararlı madde kullanmak
 • Sigorta kapsamındaki bir kaza sonucu gerekli olmayan cerrahi müdahale ve her türlü tıbbi işlemlerden kaynaklanan ölüm ve maluliyet
 • Motosiklet ve dıştan takma motorlu bisiklet kullanma
 • Açık deniz balıkçılığı, sürükle ve vur balıkçılığı, yaban domuzu avcılığı, vahşi hayvan avcılığı ve yüksek dağlarda avcılık,
 • Her türlü spor müsabakaları ile hız ve kuvvet yarışları,
 • Dağlara ve buzullara tırmanma amaçlı dağcılık, kar veya buz üzerinde yapılan tüm sporlar (kayak, paten, hokey ve boks gibi); cirit oyunu, manyak sürme, polo, ragbi, eskrim, halter, güreş, boks, basketbol, ​​futbol ve yelken sporları, ağır ve tehlikeli jimnastik hareketleri ve profesyonel spor hareketleri,
 • Yolcu dışında başka bir kapasite ile havada uçuş yapılması,
 • Deprem, sel, volkanik patlama ve heyelan gibi durumlarda kişisel sigorta kapsamında değildir.

Sigorta Hariç Koşullar

 • Savaş veya savaş, ihtilal, isyan ve bunlardan kaynaklanan iç karışıklıklar kapsamındaki harekâtlar,
 • Grevlere, lokavt edilen işçi hareketlerine ve şiddetli halk hareketlerine katılım
 • Suç veya cinayet işlemek veya işlemeye teşebbüs etmek,
 • Sigortalıyı ve tehlikede olan nesneleri kurtarmak için; bilinçli olarak kendini tehlikeye atacak eylemlerde bulunur,
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemlerine ve buna bağlı sabotajlara katılmak
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden kaynaklanan sabotajlar veya yetkili kişilerce yapılan müdahaleler sonucunda biyolojik ve/veya kimyasal bulaşma, bulaşma veya zehirlenme sonucu oluşabilecek tüm zararlar bu fiilleri önlemek ve etkilerini azaltmak için organlar,
 • Nükleer riskler veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silahların kullanılması veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj gibi durumlarda ferdi kaza sigorta kapsamına girmez.
Ferdi Kaza Sigortası Ne Kadar?
Ferdi Kaza Sigortası Ne Kadar?

Ferdi Kaza Sigortası Ne Kadar?

Ferdi kaza sigortası ne kadar? Ferdi kaza sigortaları bir yıllık poliçeler olarak düzenlenmiştir. Bu bir yıllık poliçelerin yıllık olarak ödenmesi gereken belirli tutarları vardır.

Kişisel özelliklere göre değişkenlik gösteren faktörleri göz önünde bulunduran bir fiyatlandırma ile size en uygun teklifi alabilirsiniz. Ayrıca ödeyeceğiniz sigorta ücretleri ve prim tutarları talep ettiğiniz teminat ile orantılı olarak değişiklik gösterebilir.

Kaza Sigortası teminat limiti belirlenirken sigortalının yaş ve meslek gibi özellikleri dikkate alınarak belirli esaslar dahilinde belirlenir. Poliçeye göre ödenecek tazminat miktarı, taraflar arasında önceden anlaşma ile belirlenir.

Ferdi Kazada Sigorta İptali

Ferdi kaza sigortası iptali için size ait olan ve size özel hazırlanan kaza sigortası poliçesini dikkatlice incelemelisiniz. Sigortanın iptali ile ilgili süreç ve koşullar sözleşmenizde yer almaktadır ve bu süreç kişiye ve çalıştığınız sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir. Sözleşmenizdeki iptal koşullarına göre poliçeniz iptal edilecek risklere karşı incelenir ve sigortalı olmadığınız güne göre iptal yapıldıktan sonra priminiz iade edilir.

Kaza sigortası, kişinin sigortalı olduğu süre boyunca maruz kalabileceği kazalara karşı kendini sigortalayabilmesini sağlayan bir sigorta türüdür. Sigortalılar, ölümle sonuçlanan olaylarla aynı anda fiziksel zarar görmüş olabilirler. Ferdi kaza sigortalarında bazı durumlar kaza olarak belirlenirken bazı durumlar kaza olarak belirlenmemektedir.

Ferdi Kaza Sigortasında Kaza Olarak Belirlenen Durumlar Nelerdir?

Zararlı gazların aniden ortaya çıkması ve bu gazların sigortalı tarafından beklenmedik bir şekilde solunması nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlar kaza olarak belirlenir. Kas ve sinirlerin hasar görmesi veya yırtılması da kaza sigortası kapsamında kaza olarak değerlendirilir. Yaralanma, burkulma gibi durumlar poliçelerde kaza olarak yer almaktadır.

Yılan ve böcek ısırıklarına bağlı olarak meydana gelebilecek zehirlenme ve kuduza bağlı can kayıpları da kaza olarak kabul edilmektedir. Isırık nedeniyle bedensel zararın meydana gelmesi de sigortanın teminatları arasındadır.

Ferdi Kaza Sigortasında Kaza Olarak Belirlenmeyen Haller Nelerdir?

Kaza sigortasında ciddi bir hastalık nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlar kaza olarak tanımlanmaz. Sigorta kapsamına giren kazalar dışında oluşabilecek donma, güneş çarpması gibi durumlar kaza sayılmaz. Alkol ve uyuşturucu kullanımından dolayı oluşabilecek sorunlar da sigorta kapsamında değildir.

Sigorta kapsamı dışında gelişen ameliyat ve radyasyon tedavilerinden kaynaklanabilecek ölüm veya fiziksel hasar durumları da sigorta kapsamı dışındadır. Bu durumlar dışında;

 • Cinayet, suç veya cinayete teşebbüs
 • Tehlikeli bir bölgede malı kurtarırken yaralanmak, kişiyi tehlikeye atmak
 • Terörle mücadele yasalarında yer alan ve terör eylemi olarak kabul edilen eylemlerde bulunmak
 • Boğulma, sigorta kapsamındaki kazalar hariç
Ferdi Kaza Sigortası Teminatları Nelerdir?
Ferdi Kaza Sigortası Teminatları Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kaza sigortası bazında size iki farklı teminat sunulur. Kaza sigorta teminat limitleri, ölüm tazminatı ve sürekli maluliyet teminatıdır. Bu teminatların dışında tazminat ve tedavi masrafları da birlikte veya ayrı ayrı karşılanabilir.

Ölüm teminatı, kazadan 1 yıl sonra ölümün meydana geldiği durumlarda devreye girerek sigorta bedelinin ödenmesini sağlar. Sürekli maluliyet sigortasında ise, kazadan 2 yıl sonra veya kazadan 2 yıl sonra maluliyet meydana gelmesi durumunda sigorta bedelinizin ödenmesini sağlar. Sigorta bedeli, yaralanmanın türüne göre farklı şekillerde hesaplanır ve size ödenir.

 

YouTube video

Günlük tazminatlar ise sigortalının bir kaza sonrası çalışamaz duruma gelmesi durumunda devreye girmektedir. Sigortalı kısmen çalışabilecek durumda ise sigorta bedelinin sadece yarısı ödenir. Günlük tazminat, tedavinin başladığı güne bağlıdır. Sigortalının iyileşmesi ve tekrar çalışabilmesi ödemelerin durmasına neden olur. Tedavi masraflarının karşılanmasında poliçe dikkate alınır. Poliçede belirtilen durumlarda, kaza gününden itibaren başlar ve 1 yıl boyunca doktor, ilaç, hastane ve diğer tedavi giderleri poliçe çerçevesinde karşılanır.

Ferdi Kaza Sigortası 3 Farklı Teminat Sunar

Ne yazık ki hayatta karşılaşılabilecek en kötü sürprizler arasında yer alan ve sık sık yaşanabilen kazalar, çeşitli önlemler alınmaya çalışılsa da her zaman kurtulamayabiliyor. Bu gibi durumlarda hasarların karşılanmasına yardımcı olan kaza sigortası temel olarak üç farklı durumda teminat sunmaktadır. Bunlar; kazara sağlık giderleri teminatı, kalıcı sakatlık teminatı ve ölüm sigortası.

Ferdi Kaza Sigortası Ödenen Vergiden Mahsup Edilir

Mevcut Gelir Kanunundaki düzenlemeler nedeniyle yaptıracağınız kaza sigortası sonucunda vergi indirimi uygulanmaktadır. Örneğin; %25 vergi dilimindeyseniz ve aylık geliriniz 2.000 TL ve  sigorta için ödediğiniz aylık prim 100 TL ise, %25 indirim nedeniyle 75 TL ödemiş olursunuz. İndirimden yararlanmak için, sigorta primi ödemelerinize ilişkin belgeleri, çalıştığınız yerin muhasebe veya personel birimine ibraz etmeniz yeterlidir.

Ferdi Kaza Sigortasının Hayat Sigortasından Farkı

Ferdi kaza sigortası, kaza sonucu oluşabilecek ölüm, maluliyet, tedavi gibi farklı durumlara karşı sizi ve sevdiklerinizi teminat altına alır. Hayat sigortası ise sebep ne olursa olsun vefat halinde hizmet verilmesini kapsar. Ancak hayat sigortası paket içeriğine bağlı olarak bazı ölüm dışı olayları da kapsayabilir.

Koltuk Ferdi Kaza Sigortası

Kaza sigortaları içerisinde Koltuk kaza sigortası oldukça farklı bir kapsamdadır. Şehirlerarası seyahat firmaları için zorunludur. Aslında iki mesafe arası 100 kilometrenin üzerinde olan taşımacılık sektörü için koltuk kaza sigortası zorunludur.

Konuyla ilgili koltuk sigortası tazminatını bütün detaylarıyla ele aldığımız makalemizi inceleyebilirsiniz :

>İlgili İçerik: Otobüs Kazası Tazminat<

Ferdi Kaza Sigortası Birçok Olayı Kapsar

Trafik kazaları genellikle kaza sigortası denilince akla gelen ilk ve tek trafik kazası olsa da kaza tanımı içerisinde değerlendirilen her şey tamamen veya kısmen kaza sigortası kapsamındadır. Temel şart, “Sigortalının, iradesi dışında ani ve harici bir olay sonucu arızaya maruz kalması” dır. Aynı zamanda bir kaza sigortası olan kaza sigortası, gazların solunmasından yanıklara, sinirlerin yaralanmasından veya yırtılmasından hayvan ısırması veya sokmasına kadar birçok olayı da kapsamaktadır.

kaza sigortası hakkında bilmeniz gereken 5 önemli şeyi öğrendiğinize göre artık kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliği için bir adım atmalı ve daha fazla vakit kaybetmeden sigorta yaptırmalısınız.

Hayatınızdaki Risklerden Biriyle Karşı Karşıya Olursanız Avukatınızdan Destek İsteyin

Ölüm, kalıcı sakatlık veya acil destek gibi sorunlardan herhangi biri varsa yapmanız gereken hemen Çözüm Avukatlık Hukuk Bürosu’na başvurmaktır. Olayla ilgili belgeleri ve merak ettiğiniz tüm soruları bize göndermenizin ardından ekibimiz sizinle iletişime geçecektir. Ferdi kaza sigortası tazminatlarınız için kısa sürede hızlı çözüm için ekibimiz her zaman yanınızda olacaktır.

Ferdi Kaza Sigortası Avukatı
Ferdi Kaza Sigortası Avukatı

Ferdi Kaza Sigortasında En İyi Avukat

Ülkemizde kaza sigortası açısından eşiği aşan bürolardan biri olan Çözüm Avukatlık Hukuk Bürosu, ferdi kaza poliçesi avukatları ile vefat, daimi maluliyet, işsizlik, tedavi masrafları gibi tüm süreçlerde ferdi kaza poliçe teminatlarını hızlı bir şekilde ele almaktadır. Aslında bu alandaki tecrübemiz ile sizlere en kaliteli hizmeti verebilmek için genelde hayat sigortası avukatları dediğimiz ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Poliçe limitlerini son kuruşuna kadar hesaplayıp sigorta şirketinden tahsil ediyoruz.

Kaza sigortası veya diğer bilinen adıyla hayat sigortalarında, ölüm tazminatı hesaplaması, sigorta teminat limitleri ile ilgili güncel bilgiler, ödeme durumları, ferdi kaza poliçesindeki sıkıntılı durumlar, kalp krizi veya farklı hastalıkların ortaya çıkması. Hastalık bilgileri, ferdi kaza sonrası sigortaya bildirim ve bu bildirim sonrası ödeme bilgileri gibi tüm bilgiler tarafımızca sizinle paylaşılmaktadır. Kaza sigortası teminatı ve tazminatı konusunda uzmanlaşmış avukat ekibimizin desteği ile sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulabilir ve ödemenizi hızlı bir şekilde tahsil edebilirsiniz. Hayat sigortası tazminatı için yapmanız gereken tek şey ekibimize ulaşmaktır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun ekibimiz ve hayat sigortası tazminat avukatı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

>İlgili İçerik : Sigorta Avukatı <

Ferdi Kaza Sigortası Manevi Tazminat

Kaza sigortası çok zaman manevi tazminat kalemlerini içermez. En genişletilmiş kaza sigortası poliçesinde bile zor bulunan bir maddedir. Manevi tazminatlar daha çok kazaya sebep olan tarafla ilgilidir. Sigorta şirketleri kazaların maddi zararlarını karşılar çoğu zaman. Ancak sizin öyle özel bir talebiniz olursa poliçenize ek yapılabilir. Onun dışında manevi tazminat sigorta poliçelerinde sık görülen bir durum değildir.

Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Hesaplama Nasıl Yapılır?
Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Hesaplama

Sigorta şirketleri poliçe hazırlığı  kapsamında meydana gelen zararları kendi bünyesinde bulunan aktüer uzmanlara hesaplatarak ödemelerini yaparlar. Sigorta poliçesine göre tazminat hesaplamaları fark etmez. Bedensel zararlara ilişkin hesaplamalar ve ölümlü yani destekten yoksun kalma tazminatı hesaplama belli formüller çerçevesinde yapılır. Bu konuyla ilgili detaylı hazırladığımız yazılarımızı inceleyebilir. Hatta ücretsiz tazminat hesaplama araçlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Tazminat hesaplama kaza sigortası açısından değerlendirdiğinde aktüerya uzmanları devreye girecektir. Ancak ne kadar tazminat alacağınızı bağımsız aktürlere de hesaplatabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Tazminatı Ve Sigorta Firmaları

Kaza sigortası poliçesini istediğiniz sigorta firmasından kestirebilirsiniz. Ancak çok kapsamlı bir konudur. Ve sigorta şirketlerinin hepsinin bu alanda özel çalışmaları mevcuttur. Kaza sigortası yaptırırken dikkate alınacak birkaç kriter vardır. Öncelikle sigorta şirketinizin mağdura yaklaşımının nasıl olduğunu bilmenizde fayda var. Poliçe kestirmeden önce bu alanı iyice araştırmalısınız. Örneğin a sigorta şirketi ödeme yapmamak için türlü olur olmaz yollara başvurarak size zorluk çıkartırken b sigorta şirketi bu anlamda daha yapıcı olacaktır. Bu konuyu sigorta poliçenizi kesecek kişiye danışmaktan ziyade sigorta şirketleri ile mücadele eden mağdur tarafını savunan kaza sigorta avukatı ile görüşmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Sigorta şirketleri her yıl belli bir hedef koyarlar ve o doğrultu da yıllık bir bilanço hazırlarlar. Bazı dönemler sigorta fiyatları a şirketine göre yüksek iken b sigorta şirketinde rakamlar çok uygun olabilir. Bu tamamen sigorta şirketlerinin hedefleriyle alakalıdır. Hedefi yakalayan firmalar fiyatlarını yükseğe çekerler, hedeflerini yakalamak için uğraşan firmalar ise daha cazip rakamlarla hizmet sunabilirler. Son yılların özel kaza sigortası kesen ve en başta gelen firmaları sıralayacak olursak ; Akbank ferdi kaza sigortası, Avivasa ferdi kaza sigortası, Vakıfbank ferdi kaza sigortası, Mehmetçik ferdi kaza sigortası, Ziraat ferdi kaza sigortası, Zurich ferdi kaza sigortası, Anadolu sigorta ferdi kaza sigortası, Allianz ferdi kaza sigortası, Sompo ferdi kaza sigortası, İş bankası ferdi kaza sigortası, Ziraat bankası kaza sigortası liste bu şekilde uzayıp gidiyor.

Sigorta şirketlerinin dışında bir de hizmet satılırken yapılan ferdi kaza sigortaları vardır. Burada ki amaç hizmet satın alınan süre içeresinde vatandaşın başına bir iş gelirse zararın sigorta tarafından karşılanması ön görülür. Bu noktada öne çıkan firmalar ise ; Metlife ferdi kaza sigortası, avantaj plus ferdi kaza sigortası, maden ferdi kaza sigortası, Türk eğitim sen kaza sigortası da yine hizmet veren kurumlar tarafından yaptırılan ya da yaptırılması zorunlu kılınan kaza sigortası poliçesi kesilen kurumlardır.

Picture of Av. Cuma Ali Koç

Av. Cuma Ali Koç

Avukat Cuma Ali Koç, 2013 yılından bu yana Avukatlık hizmeti vermektedir. 2023 yılından itibaren ayrıca Arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Av. Cuma Ali Koç, Çözüm Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisi’nin kurucu avukatıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Çözüm Avukatlık'a Ulaşın!

Faaliyet Alanlarımız

İstanbul Avukat

İlgili İçerikler

Bizi Takip Edin