Hakkımızda

Arb. Av. Cuma Ali KOÇ

Avukat Cuma Ali Koç, 2013 yılından bu yana Avukatlık hizmeti vermektedir. 2023 yılından itibaren ayrıca Arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Av. Cuma Ali Koç, Çözüm Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisi’nin kurucu avukatıdır.

Çözüm Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisi, Sigorta hukuku ve tazminat hukuku başta olmak üzere trafik ve iş kazaları ile yangın ve deprem neticesinde oluşan zararın, nitelikli aktüer hesaplama (sürekli iş göremezlik, geçici iş göremezlik, destekten yoksun kalma, iş gücü kaybı tazminatı hesaplama) da yapılarak zararın tamamen giderilmesi amacıyla zarar görenlere hizmet vermeyi amaç edinmiştir. Bunun yanında özellikle ithalat ve ihracat noktasında idarenin haksız uygulamaları neticesinde kesilen gümrük cezalarının iptalini sağlamak amacıyla Gümrük Müşavirleri ile beraber hareket ederek hak kayıplarının bertaraf edilmesi amacıyla çalışmalarda bulunmaktadır.

Yine müteahhit firmalar ile arsa sahipleri arasında arsa payı karşılığı inşaat sözleşmelerinin hazırlanması, özellikle son zamanlarda kentsel dönüşümün hız kazanması ile bu noktada taraflar arasında çatışmanın sözleşmenin imzalanması öncesinde giderilerek inşaat aşamasında uyuşmazlıkların önüne geçerek inşaatın sekteye uğramadan tamamlanması için gerekli çalışmalarda bulunmaktadır.

Av. Cuma Ali Koç
             Arb. Av. Cuma Ali Koç

Misyon Ve Vizyon 


Çözüm Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisi 2013 yılından bu yana Avukatlık ve Arabuluculuk hizmeti sunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.
Çözüm Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisinin uzmanlık alanları arasında, Tazminat Hukuku, İş Hukuku, Gümrük Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Vergi Hukuku, Gayrimenkul Hukuku bulunmaktadır.

Çözüm Avukatlık ve Arabulucuk Ofisi özellikle Trafik ve İş Kazası ile Gümrük Cezalarıyla ilgili özel çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de bu alanda farklı bir hizmet anlayışı ortaya koymak için çalışmalarımızı arttırarak yoğunlaştırıyoruz.

Trafik kazası ve iş kazası gerçekleştiği andan itibaren kazazedenin yanında olabilecek şekilde planlama yapıyoruz. Profesyonel bir şekilde bütün aşamaları düşünerek hareket ediyoruz. Özellikle kaza anından kısa süre sonra delillerin kaybolma ihtimalinin yüksek olması nedeniyle vakit kaybetmeden delillerin toplanması amacıyla gerekli tüm çalışmaları yapmaktayız. Kaza yaralanmalarında sağlık sürecinin takibi ve Heyet Raporu aldırılması, maluliyete gerekli itiraz sürecinin takibi gibi işlemler ofis tarafından titizlikle takip edilmektedir.