Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Konya Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
konya trafik kazasi avukati

Konya trafik kazası avukatı; kazalar sebebiyle meydana gelen uyuşmazlıkların çözümünde uzmanlaşmıştır. Trafik kazaları nedeniyle çok sayıda mağduriyet oluşmaktadır. Bu mağduriyetleri manevi olabildiği gibi maddi de olabilmektedir. Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için hukuki destek almak neredeyse zorunluluktur. Bu nedenle bir kaza nedeniyle sorun yaşayanların Konya Kaza Avukatı hizmeti alması gerekmektedir.

Konya Kaza Avukatı
Konya Kaza Avukatı

Konya Trafik Kazası Avukatı

Konya Trafik Kazası Avukatı, trafik kazalarında ortaya çıkan sorunları gidermek için müvekkillerini savunan kişidir. Bu avukatlar trafik kazası alanındaki davalarda uzmanlaşmayı tercih etmektedir. Bu nedenle bir kaza yaşayanlar sürecin hızlı bir ilerlemesi için profesyonel Kaza Avukatı desteği almalıdır.

Trafik kazalarında maddi hasar, yaralanma ve ölüm durumları oluşmaktadır. Her durum ile ilgili süreç farklılaşmaktadır. Kaza Avukatı kazanın sonucuna en uygun şekilde hukuki süreci yürütmektedir. Yaralanmalı ve ölümlü kazalarda tazminatlar farklılaşmaktadır, tazminata kimlerin hak kazanacağı ya da kimlerin tazminata başvurabilme hakkı olduğu da farklıdır. Konya Trafik Kazası Avukatı süreçlerdeki tüm farklılıklara hakimdir. Bu nedenle mağdurların hak kayıpları yaşamasını engellemektedir.

Trafik kazalarında ortaya çıkan maddi hasarlardan kusurlu olan tarafın sigorta şirketi sorumludur. Maddi zararların tazmini için sigorta şirketlerine başvuru yapıldığında, sorunlarla karşılaşılmaktadır. Sigorta şirketleri gerekli ödemeleri yapmamak için sürekli sorun çıkarmaktadır. Kazazedelerin bu nedenle kaza meydana geldiği anda Trafik Kaza Avukatı ile çalışması mantıklıdır. Böylelikle zaman kaybı engellenmektedir, zaten kaza nedeniyle zor zamanlar geçiren kazazedeler bir de bu süreçlerle uğraşmak zorunda kalmamaktadır. Seçilecek avukatın, trafik kazalarında uzmanlığı araştırılarak trafik kazası süreci hukukun savunucu olan Kaza Avukatı takibine bırakılmalıdır.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Konya Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Kaza sonucunda yaralanan kişinin hatasız ya da kısmen hatalı olması durumunda talep edebileceği tazminat hakları vardır. Bu kişiler yaşadıkları sorunun büyüklüğüne ve geleceği etkileyip etkilemediğine göre farklı tazminatlar talep edebilmektedir. Hukuki süreci Konya Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı ile yürütmek hakların tam olarak ve uzun süreler sürmeden alınması adına önem arz etmektedir.

Yaralamalı bir kazada talep edilmesi gereken haklar;

  • Aracın onarımı için harcanan giderler
  • Araçta ortaya çıkan değer kaybı
  • Çalışamayacakları günler nedeniyle kaybettiği gelirler
  • Sürekli ya da geçici olarak iş göremez hale geldiyse iş göremezlik tazminatı
  • Hastane ve tedavi giderleri(psikolojik destek, fizik tedavi )
Konya Ölümlü Trafik Kazası
Konya Ölümlü Trafik Kazası

Konya Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarında çok can sıkıcı sonuçlarda ortaya çıkmaktadır. Ölüm bunlardan en zorudur. Ölüm kaza anında ya da tedavi sonrası da gerçekleşebilmektedir. Ölenin bakmakla yükümlü kişiler vardır. Bunlar;

  • Çocuklar
  • Anne ve baba
  • Nişanlı
  • Kanıtlamak koşuluyla düzenli olarak bakımına muhtaç olan diğer yakınları

Bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, daha sonrasında kimseye muhtaç olmadan yaşamını sürdürebilmesi için destekten yoksun kalma tazminatı alması gerekmektedir. Bu tazminat hakkı Borçlar Kanununun 53. maddesinde belirlenmiştir. Konya Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ölümlü kazalarda mağdurların gerekli tüm maddi ve manevi tazminat haklarını almak için çalışmaktadır.

Konya Otobüs Kazası Tazminat Avukatı

Sekizinci yetki belgesi bulunan tüm motorlu araçlara koltuk sigortası yapılması zorunlu kılınmıştır. Bu yetki belgesi ise genel olarak otobüs, minibüs vb. araçlarda bulunmaktadır. Koltuk sigortasının asıl amacı ise yolcu konumda bulunan kişilerin öngörülemeyen kazalardan maddi olarak korunmalarıdır. Son güncellemelere göre koltuk sigortası tarafından kazaya karışan her kişiye ayrı olarak 175.000 TL tazminat ödemesi tapılmaktadır. Otobüs kazasının ardından temin edilecek tüm tazminatlar için Konya Otobüs Kazası Tazminat Avukatı ile görüşülmelidir.

Konya Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Konya Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı, hasar ile sonuçlanan bir trafik kazasında gerekli zararın alınabilmesi için hukuki süreçleri yürüten avukattır. Ortaya çıkan hasarın tazmin edilmesinde önemli olan kusurlu tarafın belirlenmesidir. Kusurlu tarafın sigorta şirketi maddi hasarı ödemekle yükümlüdür. Süreci bireysel olarak yürütmek mümkün olmasına rağmen zor bir süreç olduğu için uzman bir avukattan danışmanlık almak daha doğrudur.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Konya Trafik Kazası Ceza Avukatı

Trafik kazası kişilerin dikkatsizlikleri, alkol kullanımı, trafik kurallarına uyulmaması, kötü hava koşulları nedeniyle olabilmektedir. Olan kazaların bazıları küçük maddi zararlar ortaya çıkarmaktadır. Ancak bazıları yaralanma ve ölümle sonuçlanmaktadır. Yaralanma ve ölüm varsa ceza davası da vardır. Konya Trafik Kazası Ceza Avukatı trafik kazası nedeniyle açılan ceza davalarında müvekkillerini savunmaktadır.

Konya Sigorta Avukatı
Konya Sigorta Avukatı

Konya Sigorta Avukatı

Ne yazık ki ülkemizdeki sigorta şirketlerinin sıra poliçelerde vadettiği hakları vermeye geldiğinde süreci sekteye uğradıkları görülmektedir. Bu durumda da çoğu zaman ciddi anlamda uyuşmazlıklar oluşmaktadır. Bu uyuşmazlıkları çözmek içinde Konya Sigorta Avukatı ihtiyacı doğmaktadır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Konya İş Kazası Avukatı

Konya İş Kazası Avukatı, işverenin, işçinin ve Sosyal Güvenlik Kurumunun taraf olduğu bir iş hukuku uyuşmazlığında işçiyi ya da işvereni savunan kişidir. Bir kazanın iş kazası olabilmesi için gerekli şartlar vardır. Bu şartlar varsa süreç iş kazası olarak takip edilerek, tarafların maddi ve manevi haklarının alınması için hukuki süreç yürütülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler