Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

İzmir Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
izmir trafik kazasi avukati

Trafik kazaları nedeniyle mağduriyetler söz konusudur. Ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi, haklarının tazmini konusunda İzmir Trafik Kazası Avukatı desteği gerekmektedir. Destek sağlayacak avukatın maddi hasarlı, ölümlü, yaralanmalı trafik kazaları alanında uzman olması gerekmektedir.

İzmir Trafik Kazası Avukatı Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde son 20 yıldır, araç sayısında artışlar söz konusu olmuştur. Araç sayısındaki artışla aynı doğrultuda kaza sayılarında artışlarda kayda geçirilmiştir. Yaşanan her kaza da maddi ve manevi tazminat olayları ortaya çıkmaktadır. Bu hakların tazmini noktasında da hukuki destek ihtiyacı doğmaktadır. Hukuki destek alınacak İzmir  Kaza Avukatı trafik kazası alanında uzman olmalıdır.

Uzman olmayan bir Avukat ile çalışıldığında tüm hakların tazmin edilmesi mümkün olmamaktadır. Özel hukuki ve işlem bilgisine sahip olan Kaza Avukatı trafik kazalarında ortaya çıkan hukuksuz eylem kapsamındaki maddi zararı ve kişilerin özel durumları(yaşı, gelir durumu, statüsü, mağduriyet oranı vb.) çerçevesinde belirlenen manevi tazminatı en doğru şekilde belirlemektedir.

Trafik kazası yaşamış ve haklarının savunulması için avukat arayışında olanların İzmir’de Trafik Kazası Avukatı seçimi yaparken dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Trafik Kazası Avukatı  özelliklerinden  önemli olanları aşağıda sıralanmaktadır.

  1. Avukatın trafik kazaları üzerine uzmanlaşmış olması,
  2. Avukatın tazminat hesaplarına hakim olması,
  3. Tazminat ile ilgili borçlar hukuku ve tazminat hukuku mevzuatına hakim olması ve uygulama yapabilmesi,
  4. İletişim kabiliyetinin yüksek olması,

İzmir Trafik Kazası Avukatı ile çalışmaya başlamadan önce özellikler kapsamında değerlendirmesini yapmak doğru bir yaklaşımdır.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

İzmir Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarının genelinde maddi hasar söz konusudur. Ancak yaralanma ve ölüm gibi sonuçlar doğurun trafik kazalarının sayısı da oldukça fazladır. Yaralama ortaya çıkan kazalarda taraflar hem maddi hem de manevi tazminat hakkına sahip olmaktadır.

Alınacak maddi ve manevi tazminatların hesaplanmasında ise doğru bir değerlendirme yapacak İzmir Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı seçimi yapmak önemlidir.

İzmir Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

İzmir Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ölüm ile sonuçlanan trafik kazalarında ölenin bakmakla yükümlü olduğu mağdurların haklarını savunmak için çalışmaktadır. Yapılacak tüm işlemler uzmanlık gerektirdiğinden bu alanda uzman olmayan avukatlar ile çalışılmamalıdır.

İzmir Trafik Kazası Ceza Avukatı

Trafik kazalarında ölümlü ve yaralanmalı bir durum söz konusu olduğunda dava Asliye Hukuk Mahkemelerinden açılmaktadır. Davayı takip edecek İzmir Trafik Kazası Ceza Avukatı maddi ve manevi tazminat talep ederek sorumluların tazminatlarını ödemesini ve gerekli cezayı almasını sağlayacaktır.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

İzmir Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında ortaya çıkan zararların tazmini trafik sigortası kapsamında ise dava Asliye ticaret Mahkemelerinde görülmektedir. Alanında uzman bir İzmir Sigorta Avukatı sigortalıların ve sigorta şirketlerinin arasındaki uyuşmazlıkların çözülmesi için çalışır. Sigorta avukatı sadece trafik sigortası ile sınırlı çalışmaz. Sigorta alanında uzmanlaşmış avukatlar sağlık sigortası, ferdi kaza sigortası, hayat sigortası vb… alanlarda da çalışma yapmaktadır.

Trafik sigortası teminat limitleri; Trafik kazası sonrasında devreye sigorta şirketi girmektedir. Alacağınız tazminat o yılın trafik sigortası teminat limitleri ile sınırlıdır. 2022 yılında iki farklı poliçe uygulanmaktadır. Temmuz 1’e kadar 500.000 TL Temmuz 1’den sonra ise 1 Milyon TL Sigorta teminat limiti belirlemiştir. Sigorta avukatı ile yapacağınız başvuru sonucunda alınacak tazminat maksimum o yılın tespit edilen teminat limitleri ile sınırlı olacaktır. Arta kalan miktar için karşı tarafa yani kazada kusurlu olan tarafa yönelik tazminat davası açmanız gerekmektedir.

İzmir İş kazası Avukatı

İzmir İş kazası Avukatı trafik iş kazalarını takip etmektedir Trafik kazalarının bir kısmı aynı zamanda iş kazasıdır. İş kazası olabilmesi için trafik de bulunma sebebin iş işe ilgili olması gerekmektedir. Kanunda bir trafik kazasının iş kazası olabilmesi için gerekli şartlar net bir şekilde açıklanmaktadır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

İzmir Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Tazminat davalarına bakmak uzmanlık gerektiren bir avukatlık alanıdır. Hak edilen tüm maddi ve manevi tazminatın doğru hesaplanması için birden fazla kavramın birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle de İzmir Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı  alanında uman avukatlar arasından seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler