Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Diyarbakır Trafik Kazası Avukatı 20. Yılı

08/07/2022
diyarbakir trafik kazasi avukati

Diyarbakır trafik kazası avukatı; bölgede meydana gelen trafik kazalarında bire bir destek sağlamaktadır. Bir trafik kazası nedeniyle zarar gören kişiler, ortaya çıkan sonuca göre dava süreçlerine girmek zorunda kalmaktadır. Açılacak davada mağduru savunacak Kaza Avukatı trafik kazaları tazminat davalarında uzman olmalıdır. Bu nedenle avukat seçimi yapmadan detaylı bir araştırma yapmak ve uzman trafik kazası avukatı seçmek önemlidir.

Diyarbakır Trafik Kazası Avukatı

Diyarbakır Trafik Kazası Avukatı  trafik kazası sonrası açılacak olan ceza ve tazminat davalarına bakan avukatlık alanıdır.

Diyarbakır Trafik Kazası Avukatı ortaya çıkan bir trafik kazasında hukuka aykırı bir eylem ya da süreç dolayısıyla bir kişinin mal varlığında bir azalma söz konusu olduğunda maddi tazminat davası açmaktadır. Avukatlar maddi tazminatın yanında ayrıca manevi tazminat da talep edilebilmektedir.  Manevi tazminat mağdur olan tarafın yaşadığı sarsıcı üzüntü, yıpranma ve yaşanan elem nedeniyle talep edilmektedir. Maddi ve manevi tazminat miktarının ne kadar olacağını belirlemek uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu işlemi en doğru şekilde yapabilecek olan kişiler avukatlık mesleği yapanlardır. Bu nedenle işlemler profesyonel Kazası Avukatı ekipleri olan bürolara bırakılmalıdır.

Maddi ve manevi tazminat davaları aynı anda ya da ayrı ayrı açılabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken husus zamanaşımının oluşmamasıdır. Bu nedenle olay yaşanır yaşanmaz profesyonel olarak trafik kazası avukatlığı yapan bir hukukçu ile görüşmek ve süreci onun yönetmesi için gerekli yasal prosedürleri yapmak gerekmektedir.

Trafik kazası nedeniyle ortaya çıkan bir tazminat davasında zamanaşımı süresi eğer bir yaralama ya da ölüm söz konusu ise ceza kanununda öngörüldüğü gibidir. Yaşanan her olay ile ilgili farklı kanunlar ve yönetmeliklere yasal süreçler yönetilmektedir. Kanun ve yasalara hakim olmayan kazazedelerin haklarını tam olarak alabilmesi için profesyonel avukatlık desteği sunan Kaza Avukatı ile yasal süreçleri yönetilmesini sağlaması önemlidir.

Diyarbakır Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Yaralama ile sonuçlanan bir trafik kazası davasında hem tazminat hukuku hem de ceza hukuku önemlidir. Zamanaşımı süreleri bile bu iki kanun kapsamında belirlenir. Örnek vermek gerekirse ceza kanunundaki temel dava süresi sona erdiğinde eğer hala ceza davası sona ermediyse ve uzamış dava zamanaşımı ortaya çıkmışsa, ceza davası sürdükçe tazminat davası açma hakkı devam etmektedir. Görüldüğü üzere hukuki süreçler zordur ve takibi için muhakkak profesyonel Diyarbakır Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı desteği gerekmektedir.

Diyarbakır Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Yaralamalı kazalarda olduğu gibi ölümlü kazalarda da birden fazla kanun iç içe geçerek uygulanmalıdır. Örneğin bir aracın sahibi ve şoförü farklı kişilerse ve bu araçla gerçekleşen bir kazada bir ölüm durumu oluştuysa hem aracın sahibi hem de şoför sorumludur. Sorumluların kim olduğunun belirlenmesi ve sonrasında yürütülmesi gereken hukuki süreçte mağdur yakınlarına destek sağlayacak Diyarbakır Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ceza kanunu, tazminat kanunu ve borçlar kanununa hakim olan avukatlar arasından seçilmelidir.

İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Diyarbakır Otobüs Kazası Tazminat Avukatı

Diyarbakır ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin yolcu taşımacılığı yükünün büyük bir kısmı otobüsler ile sağlanmaktadır. Maalesef ki otobüs kazaları sıkça yaşanmaktadır. Ve sonuçları da oldukça ağır olmaktadır. 2022 yılı sonlarında Bismil’de meydana gelen otobüs kazasında onlarca kişi yaralanmıştı. Yine 2023’ün ilk günlerinde Silvan yolunda meydana gelen otobüs kazasında onlarca kişi yaralanmış ve kazada ölümlerde meydana gelmişti.

Otobüs Kazalarında 3 farklı tazminat talep edilebilmektedir.

İlgili İçerik: Otobüs Kazası Tazminat<

Diyarbakır Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Maddi hasarlı trafik kazası tazminat davalarının açılacağı mahkeme asliye hukuk mahkemesidir.  Dava açılabilecek yerler;

  • Davalının ikametgahının bulunduğu yer mahkemesi,
  • Davalı sayısı birden çoksa herhangi bir davalının ikametgahının bulunduğu yer mahkemesi
  • Tazminat davasına neden olan haksız fiil bir trafik kazası ise haksız fiilin işlendiği yer mahkemesinde
  • Haksız file uğrayan kişinin ikametgahının bulunduğu yer mahkemesi olabilir.

>İlginizi Çekebilir: Trafik Kazası Tazminat Hesaplama <

Diyarbakır Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı hizmeti ile talep edilebilecek tazminatlar;

Diyarbakır Trafik Kazası Ceza Avukatı

Trafik kazaları sonucunda yaralanma ve ölüm durumu söz konusu ise ceza davası da söz konusudur. Sorumluların gerekli cezayı alması için bir avukat desteği almak gerekmektedir. Ceza davasının emanet edileceği avukat trafik kazalarındaki ceza davalarında uzmanlaşmış bir Diyarbakır Trafik Kazası Ceza Avukatı olmasına dikkat edilmelidir.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Diyarbakır Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında açılacak davalarda davalı aracın sahibi, aracın sürücüsü ya da sigorta şirketi olabilmektedir. Sigorta şirketlerine açılacak davalarda poliçeden kaynaklanan tüm hakların alınması için bir avukat desteği almak son derece mantıklıdır. Ne yazık ki sigorta şirketleri sorumluluklarından kaçmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu nedenle doğru bir Diyarbakır Sigorta Avukatı ile çalışılmalıdır.

Diyarbakır İş kazası Avukatı

İş kazaları iş yerinde olabildiği gibi işverenin verdiği bir görevi yaptığı sırada trafikte de gerçekleşebilmektedir. Böyle bir durumda iş kazasına maruz kalan mağdurun ve yakınlarının hakları Diyarbakır İş kazası Avukatı tarafından savunulmalıdır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler