Aydın Trafik Kazası Avukatı

aydin trafik kazası avukatı

Aydın Trafik Kazası Avukatı ; Ülkemizde her gün yüzlerce trafik kazası gerçekleşmektedir. Türkiye, trafik kazalarının fazlalığı nedeniyle dünyada ilk 10’a girmektedir. Kazalar sonucunda yine milyonlarca insan yaralanmakta ve vefat etmektedir. Trafik kazalarında vefat, yaralanma ve ya sadece maddi hasarlı bir zarar görüldüğü takdirde hukuki bir süreç başlamaktadır. Bu hukuki süreci en sağlıklı şekilde yürütebilmek için Aydın Trafik Kazası Avukatı ile görüşülmelidir.

Kazası Avukatı Size Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Aydın Trafik Kazası Avukatı ile kaza sonucunda açacağınız davalardan tazminatlarınızı talep edebilmektesiniz. Sadece yaralanma görülen yaralanmalı trafik kazalarında avukatınız ile talep edebileceğiniz tazminat ve ödenekler şu şekilde gösterilebilmektedir:

 • Yaralanan kişinin tedavisi için harcanan giderler,
 • Yaralanan kişinin iş- beden gücü kaybı için talep edilen ödenek,
 • Kazadan sonra çalışmadığı günler için alınan ödenek,
 • Maddi ve manevi tazminat,
 • Bakıcı giderleri.

Kaza da ölüm gerçekleşmiş ise Aydın Trafik Kazası avukatı ile talep edilebilecek ödenek ve tazminatlar:

 • Ölen kişinin yakınları için destekten yoksun kalma tazminatı,
 • Manevi tazminat,
 • Kişi hemen vefat etmemiş, hastane de gün geçirmiş ise hastane masrafları,
 • Cenaze için harcanan giderler,
 • Araç değer kaybı

 Aydın Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Trafik kazaları da diğer bütün alanlar gibi kendi içinde bir uzmanlık gerekmektedir ülkemizde araç çokluğuna bağlı olarak trafik kazaları da bir o kadar çoktur. Bu kazalar sonucu maalesef ki ölüm, yaralanma ve ufak ya da büyük maddi hasarlar görülmektedir. Bu kazalar sonucu yaralanan, hasar alan ve ya vefat durumunda hasta yakınlarının ailesi maddi veya manevi tazminatlarını almak için karşı tarafa dava açabilmektedir. Bu davalara ise Aydın Kaza Avukatı bakmaktadır.

Sigorta şirketleri ve aracına sigorta yaptıran kişiler arasında doğan uyuşmazlıkların konu olduğu davalar ise yine trafik kazası avukatlarının alanına girmektedir.  Bir sigorta ve ya kasko şirketi ile aranızda olan bir uyuşmazlık için Aydın Kazaı Avukatından destek talebinde bulunabilirsiniz.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Aydın Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarında ülkemizde bir yılda ortalama bir milyon kişi vefat etmektedir. Her yılın ortalaması ise maalesef ki geçen yıla oranla artmaktadır. Ulaşımdaki araç sayısının çoğalması, telefon vb. cihazların araç içinde sürücü tarafından kullanılması, artan dikkatsizlik gibi sebepler kaza sonucunu doğurmaktadır. Bu kaza sonucu vefat eden kişinin ailesi hem maddi hem manevi olarak zorluğa düştüğü bilinmektedir. Bu zorluğu bir nebze olabilsin azaltmak için Aydın Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ile karşı taraftan dava yolu ile tazminatlarınızı talep edebilmektesiniz.

Büromuz bünyesinde bulunan avukatlarımız ölümlü kazalar sonucunda takip edilmesi gereken tüm yolları bilgi ve tecrübesiyle size anlatmaktadır. Uzman avukatlarımız, tüm dava sürecinde sizi savunup haklarınızı alabilecektir.

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

Ölümlü bir kaza gerçekleştikten sonra vefat eden kişinin ardında acılı bir aile kalmaktadır. Bu acılı ailenin sosyal ve ekonomik durumlarını korumaları için onlara Destekten Yoksun Kalma Tazminatı verilmektedir. Bu tazminatı alabilmek için vefat eden kişinin çocukları, eşi, anne-babası ve nişanlısı Aydın Destekte Yoksun Kalma Tazminatı hakkında tecrübeli bir avukatla dava yoluyla talep edebilmektedir.

Aydın Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Türkiye de artan araç kullanımı trafik kazalarının da sayılarını arttırmaktadır. Bu kaza sonucu sadece yaralanma görülüp, ölüm yoksa bunlara yaralanmalı trafik kazası denilmektedir. Kaza sonucu yaralanan kişi, iyileşme sürecini tamamlayarak uzman hekimler tarafından bir heyet girmelidir. Bu heyet sonucunda bir maluliyet oranı alacaktır. Bu sonuç ile Aydın Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Avukatı ile maluliyet oranına göre bir tazminat için talepte bulunabilecektir. Yaralanmalı kaza sonucu Aydın Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı ile karşı taraftan talep edebileceğiniz tazminat ve ödenekleri şu şekilde sıralayabilmekteyiz:

 • Maddi ve manevi tazminatlar,
 • Hastane geçirilen tedavi için verilecek masraf,
 • Beden gücü kaybı,
 • Evde üçüncü bir kişinin bakımına muhtaç kalındıysa bakıcı masrafları,
 • Yaralanan kişinin çalışamadığı gün için verilecek ödenek.

Aydın İş Kazası Avukatı

İş yerinin işini yaptığı bir sürede işçinin konumu ne olursa olsun, nerede işi yaptığı önemli olmaksızın karşılaştığı tüm kazalar iş kazası olarak tanımlanmaktadır.  İşçi ve İşveren arasındaki tüm kaza konulu davalara iş kazası tazminat avukatı bakmaktadır. İş kazası geçirmenizden sonra Aydın iş kazası avukatı sizi davalarda savunup haklarınızı talep edecektir.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Yaralanmalı Kazada Kemik Kırığı Tazminatı

Yaralanmalı bir kaza sonucu bir rapor alabilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan sağlık kuruluşlarından bir heyet raporu alınması gerekmektedir. Bu rapor hazırlanırken kemik kırıkları açık ve kapalı olarak, yaralanma şekli ve her kemiğe farklı derecelendirme verildiği görülmektedir. Bu alınan heyet sonucu Aydın Yaralanmalı Trafik kazasında kemik kırığı tazminatında uzman bir avukata başvurulmalıdır. Bu uzman avukat aracılığı ile tazminatlarınızı en hızlı şekilde talep edip ulaşabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Kategoriler