Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Zonguldak Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
Zonguldak Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazası yaşayan kişilerin maddi ve manevi zararları oluşmaktadır. Bu zararların geri alınması için de birçok işlem süreci vardır. Bu süreçleri kazazede adına Zonguldak Trafik Kazası Avukatı takip etmektedir. Avukat desteği ile süreçleri yönetmek hak kayıplarını yok etmek ya da minimize etmek için önemlidir. Bu nedenle işlemler uzman  Trafik Kazası Avukatı desteği ilerlemelidir.

Zonguldak Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Zonguldak Trafik Kazası Avukatı tüm kaza sonuçlarına göre, en uygun hukuki süreci yürüten avukatlardır. Bu avukatlar öncelikle olayı mahkemeye taşımamak üzere çalışmaktadır. Eğer idari başvurular ile işlemler çözülemezse bu durumda Kaza Avukatı gerekli evrakları hazırlayarak olayı mahkemeye taşımaktadır.

Zonguldak Trafik Kazası Avukatı desteği almak zorunda kalanların Kaza Avukatı seçerken dikkatli olması gerekmektedir. Trafik kazaları alanında tecrübeli avukatlar arasından seçim yapılmalı ve idari işlemler ya da hukuki süreçler onlara bırakılmalıdır.

Zonguldak Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Yaralanmalı kazalarda, yaralının kendisinin ya da özel şartlarda yaralının yakınlarının tazminat davası açma hakkı vardır. Bu kazalarda açılacak tazminat davasına konu olabilecek talepler;

 • Manevi tazminat
 • İş göremezlik varsa tazminat(Geçici yada sürekli iş göremezlik tazminatı)
 • Yaralının tedavisi için harcanan masraflar
 • Kazaya konu aracın onarılması ile ilgili meblağlar
 • Araçta değer azalışı varsa araç değer azalış tazminatı

Ceza davalarında ve tazminat davalarında Zonguldak Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı destek sağlamaktadır. Sağlanan danışmanlık ve hukuki yardım ile yaralanmalı trafik kazası süreçleri daha kolay geçirilmektedir.

Zonguldak Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölüm ile sonuçlanan trafik kazalarında maddi ve manevi tazminat hakları oluşmaktadır. Oluşan bu hakların en önemlisi destekten yoksun kalma tazminatıdır. Bu tazminata hak kazananlar;

 • Anne
 • Baba
 • Çocuklar
 • Nişanlı
 • Desteğine muhtaç olduğunu kanıtlayan diğer kişiler

Zonguldak Ölümlü Trafik Kazası Avukatı tüm süreci ölenin yakınları adına takip etmektedir. Böylece hak kayıpları engellenmektedir. Davalara konu olabilecek tazminatlar;

 • Manevi tazminat: ölüm nedeniyle ortaya çıkan acı, keder ve elem nedeniyle
 • Destekten yoksun kalma tazminatı
 • Cenaze ve defin için ortaya çıkan giderler
 • Araç onarım giderleri
 • Araç değer azalış tazminatı

Zonguldak Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Bir kaza sonrası can ve mal kayıpları meydana gelmişse ortaya çıkan zararlar nedeniyle tazminat hakları oluşmaktadır. Ortaya çıkan maddi hasarları tespit etmek manevi tazminata göre daha kolaydır. Bu alanda uzman olan bir Zonguldak Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı ile süreçler kolaylıkla yürütülmektedir. Bu kapsamda maddi hasar oluşmuş bir trafik kazasında, uzman avukat desteği alınmalıdır.

>İlginizi Çekebilir: Trafik Kazası Tazminat Hesaplama <

Zonguldak Trafik Kazası Ceza Avukatı

Ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazaları nedeniyle ceza davaları yürütülmektedir. Yürütülen davalarda temsil edilmek önemlidir. Ceza davalarında hapis cezaları ve adli para cezaları söz konusu olabilmektedir. Cezai yaptırımlar söz konusu olduğu için Zonguldak Trafik Kazası Ceza Avukatı almak çok önemlidir. Bu nedenle avukat desteği almak asla ihmal edilmemelidir.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Zonguldak Sigorta Avukatı

Trafik kazaları sonrası ortaya çıkan maddi hasarların muhatabı kusurlu tarafın sigorta şirketidir. Sigorta şirketleri ile yürütülecek idari işlemler vardır. Bu idari işlemleri bireysel olarak yürütmek yorucudur. Çünkü sigorta şirketleri hak edilen ödemeleri yapmamak için elinden geleni yapmaktadır. Bu nedenle işlemler Zonguldak Sigorta Avukatı desteği ile yürütülmelidir. İşlemlerde avukat ile çalışmak işlemleri hızlandırmaktadır.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Zonguldak İş Kazası Avukatı

Bir kaza sonrası değerlendirme yapılırken bazı kazaların aynı zamanda iş kazası olduğu görülmektedir. Bir kazanın iş kazası olması için olayın yaşandığı yerin ya iş yeri olması ya da o yerde olmanın sebebinin iş olması gerekmektedir. Bu kazalarda süreçler iş kazası olarak değerlendirilmeli ve hukuki süreç öyle yürütülmelidir. Farklı kanunlar ve işlem basamakları söz konusu olabilmektedir. İşlemleri Zonguldak İş Kazası Avukatı yürütmek iş kazası yaşayanların haklarını alabilmesi için çok önemlidir.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler
istanbul avukat