Sivas Trafik Kazası Avukatı

Sivas Trafik Kazası Avukatı

Artan alım gücü aracı olan hane sayısında artış sağlamıştır. Trafikte ki bu artışta paralel olarak kaza sayılarında artışlar kayda geçmektedir. Trafik kazası yaşayanların yaşadığı korku çok büyüktür. Yaşanılan bu psikolojik olay sonrası gerekli resmi prosedürlerle kazazedelerin uğraşmaması daha doğrudur. Kazazedelere danışmanlık ve hukuki destek sunmaya hazır Sivas Trafik Kazası Avukatı hizmeti alınmalıdır. Alınacak hizmetin avantajları vardır. Öncelikle kazazede işlemlerde sürekli kazayı hatırlamak zorunda kalmayacaktır, ayrıca işlem basamaklarının öğrenilmesi ve gerekli evrakların hazırlanması derdinden de Sivas Kaza Avukatı yardımıyla kurtulacaktır.

Sivas Trafik Kazası Avukatı Size Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Sivas Trafik Kazası Avukatı hizmeti almanın en büyük avantajı ise hak kayıplarının engellenmesidir. Yaşanan kaza sonrası can ve mal kaybı yaşandıysa bu kayıplara karşılık gerekli tazminatların belirlenmesi ve gerekli başvuruların yapılması Sivas Kaza Avukatı tarafından takip edilmektedir.

Hizmet alınacak avukat seçimi yaparken trafik kazaları alanında uzmanlaşmayı seçen Sivas Kaza Avukatı arasından seçim yapmaya dikkat edilmelidir. Trafik kazaları alanında edinmiş oldukları mesleki bilgi birikimi sayesinde Trafik Kazası Avukatı idari işlemleri ve dava işlemlerini mağdurların lehine sonuçlandırmaktadır.

Sivas Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Kazalarda en sık yaşanılan durum yaralanma durumudur. Yaralanma durumunda kişilerin tazminat hakları bulunmaktadır. Bu haklarını direk kendileri kullanabilecekleri gibi gerekli şartlar hâsıl olduysa yakınları da kullanabilmektedir. Bir yaralanmalı trafik kazası tarafı olduysanız Sivas Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Avukatı almak son derece mantıklı bir karardır. İlgili uzman avukat kanunlar kapsamında yaşanılan kazayı değerlendirerek alınması muhtemel tazminatları belirlemektedir.   Bu tazminatlar;

 • Manevi tazminat
 • Araç değer azalış tazminatı ve araç onarım giderleri
 • İş göremezlik tazminatı(sürekli ya da geçici olma durumu dikkate alınır)
 • Hastane masrafları
 • Çalışamadığı gün gelir kayıpları

>İlginizi Çekebilir: Trafik Kazası Tazminat Hesaplama <

Sivas Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü kazalarda yaşanan acı, keder ve elem çok büyüktür. Bu nedenle ölenin yakınlarının yaşadıkları kayıp nedeniyle manevi tazminat hakkı vardır. Ayrıca ölenin bakmakla yükümlü bulundukları kişinin destekten yoksun kalma tazminat hakkı bulunmaktadır. Destekten yoksun kalma tazminatı kapsamında  kişilerin hem manevi tazminat hem de bu tazminat talepleri için Sivas Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Avukatı yardımı alması işlemlerin sağlıklı yürütülmesi adına önemlidir. Manevi tazminat ve destekten yoksun kalma tazminatı haricinde aşağıda belirtilen zararların tazminini talep etmek mümkündür.

 • Cenaze ve defin masrafları
 • Araç değer azalış tazminatı
 • Araç tamir masrafları
 • Ölüm kaza anında gerçekleşmediyse bir tedavi süreci yaşandıysa tedavi masrafları

Sivas Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Kazanın tanımı mal ve can kaybına neden olay kötü olaydır. Tanımından da anlaşılacağı üzere bir kaza sonrası, maddi hasar olması yüksek ihtimaldir. Bir kaza yaşayanların ortaya çıkan maddi hasarlarını geri alması gerekmektedir. Bu geri alma sürecinde onlara yol gösterecek ve işlemlerini kolaylaştıracak uzman Sivas Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı vardır. Bu avukatlar kaza mağduru tarafa danışmanlık ve hukuki destek sağlamaktadır.

>İlgili İçerik: Araç Değer Kaybı Tazminat Hesaplama <

Sivas Trafik Kazası Ceza Avukatı

Bir kazada can kaybı ya da yaralanma söz konusu olduysa bu durumda davanın ceza davası boyutu da vardır. Kazanın hukuki süreci bu çerçevede değerlendirilmelidir. Herkesin savunulma hakkı vardır. Trafik kazası nedeniyle bir ceza davası olanların gerekli savunma hakkını kullanmak üzere Sivas Trafik Kazası Ceza Avukatı ile çalışması gerekmektedir.

İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Sivas Otobüs Kazası Tazminat Avukatı

 1. yetki belgesine sahip yolcu taşımacılığı yapan motorlu araçların trafik kazasına karışması halinde yolcuların, sürücülerin ve sürücü yardımcılarının tazminat hakları bulunmaktadır. Kazazedelerin;
 • Koltuk sigortasından,
 • Firmadan,
 • Trafik sigortasından olmak üzere üç farklı tazminat türü bulunmaktadır.

Koltuk sigortası her bir kazazede için 175.000 TL ödeme yaparken; firmaya manevi tazminat davası açılmaktadır. Ancak manevi tazminatın net bir miktarı bulunmamakla birlikte hesaplama metodu da bulunmamaktadır. Manevi tazminat; kazazedenin yaşı, maaşı, ekonomik durumu ve maluliyet oranı üzerinden hakim tarafından belirlenmektedir. Trafik sigortası ise; kazazedenin ölümü halinde yakınlarına destekten yoksun kalma tazminatı; kazazedenin yaralanması halinde maluliyet oranı, yaşı, maaşı ve kusur oranı üzerinden tazminat ödemesi yamaktadır.

Otobüs kazası tazminat hesaplaması ve temin edilmesi için Sivas Otobüs Kazası Tazminat Avukatı ile görüşülmeli ve hukuki desteği alınmalıdır.

Sivas Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında maddi hasar söz konusu ise bu durumda sigorta şirketleri ile işlemler söz konusudur. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında uzman Sivas Sigorta Avukatı desteği almak başarıyı artırmaktadır. Gerekli yasal prosedürlere uygun olarak başvurulara yapılmakta ve süreç titizlikle takip edilmektedir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Sivas İş Kazası Avukatı

Can ve mal kaybına neden olan kaza eğer işyeri sınırları ve işyeri eklentileri sınırlarında gerçekleştiyse bu durumda bir iş kazasından bahsetmek gerekmektedir. İş kazası kapsamında yaşanan olayın değerlendirilmesi ve dava sürecinin Sivas İş Kazası Avukatı yürütülmesi mağdura önemli katkılar sunmaktadır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Kategoriler