Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Samsun Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
samsun trafik kazasi avukati

Samsun trafik kazası avukatı motor, otobüs kazaları, ölümlü kazalar, yaralanma olan kazalar gibi geniş yelpazede hizmetler vermektedir. Trafik kazalarının dava prosedürleri uzman avukatlarımız ile takibe alınmaktadır. Karışık dava olaylarında sizlerin en sorunsuz şekilde süreç geçirmenizi istemekteyiz.

Trafik Kaza Tespit Tutanağı Doldurulması

Trafik kazası meydana geldiğinde tespit tutanağı doldurulması gerekebilmektedir.  Önemli bazı ayrıntılar aşağıdaki gibidir:

 • Kaza tarihi, saat ve yeri mutlaka yazılmalıdır.
 • Kazaya tanık olan kişilerin iletişim bilgileri bulunmalıdır.
 • Kazaya karışan tarafların sürücü, araç, sigorta poliçe bilgilerinin ayrı şekilde doldurulması önemlidir. Samsun trafik kazası avukatı firmamız bu konuda detaylı bilgilendirme de yapabilmektedir.
 • Uygunluk isteyen kutucuklarda x işareti kullanılabilir ancak zorunlu bir alan değildir. Diğer yandan sigorta firmasının değerlendirme sürecine avantaj sağlar.
 • Araç nerede ilk darbeyi aldıysa bu yer işaretlenmelidir.
 • Sürücülerin kazaya dair görüşleri belirtilmelidir.
 • İmzasız tutanak geçersiz olacağından mutlaka imzalar sonda atılmış olmalıdır.
 • Çarpışma yerinin tam adresi açıklanmış olmalıdır. Samsun trafik kazası avukatı başvurularınızı yaparak daha çok detayı öğrenebilirsiniz.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Trafik Kazası Tazminat Davaları

Trafik kazası tazminat davalarında tarafların durumu yasal prosedüre göre takip edilmektedir. Haklı taraf için talep edilen belgeler hazırlanarak mahkemeye sunulmaktadır. Ölümlü kazalarda ölen kişinin sorumlu olduğu kişilerin zarar için tazminat talepleri takip edilmektedir. Kazanın durumuna göre işlemler sürdürülerek mahkemede neticelenmektedir.

Samsun Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar

 

Samsun Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Trafik kazası sonrasında ortaya çıkan ceza ve tazminat davaları zarara uğrayan kaza zedenin hem maddi hem de manevi olarak gidermek amaçlıdır. Trafik kazası sonrasında takip edilen süreçler ve açılacak davalar;

Samsun Trafik Kazası Ceza Avukatı
Samsun Trafik Kazası Ceza Avukatı

Samsun Trafik Kazası Ceza Avukatı

Tazminat davalarında Samsun trafik kazası avukatı olarak öncelikle ceza sürecinin tamamlanması beklenmektedir. Bilirkişi raporu, yerinde elde edilen belgelerle mağdur durumdaki kişinin kanıtları aranır. Konuyla ilgili itiraz süreçleri epey karışık olabilmektedir.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Trafik Kazası Avukatı Ücretleri 2022

Her davanın süreçleri değişebildiği için trafik kazası avukat ücretleri başvuranlarımıza özel olarak belirlenmektedir. Zor davalarda itiraz süreçleri de uzun sürebildiği için başvuranlar ayrıca değerlendirilmektedir. Uzman avukatlarımız gereken işlemleri güvenle yerine getirerek ideal çözümler bulmanıza odaklanır.

Hukuk Bürosu Maddi Manevi Tazminat

Trafik kazasında maddi ve manevi tazminat süreçleri değişebilmektedir. Kazazedenin tedavi giderleri talebi yaygın görülen bir durumdur. Yaralanma oluştuğunda hastanede kalınan süre boyunca neler olacağı önem kazanmaktadır. Tedavi uzun sürecekse maddi tazminat davası süreci de bu doğrultuda oluşacaktır.

 • Samsun kaza avukatı kişinin kazancında meydana gelen kayıpları dikkate alarak dava sürecine destek verecektir. İşe devam edemeyen ve geliri kesintiye uğrayan kişilerde dava süreci sigorta kapsamına göre de oluşmaktadır. İtiraz davalarında belge rapor değerlendirmesini sağlamaktayız.
 • Çalışma gücünü trafik kazası nedeniyle tamamen yitiren bir kişinin tazminat davasındaki talepleri için hukuk büromuz uygun yönlendirmeler yapacaktır. Kazanın olduğu tarihten itibaren geçen süreyle ilgili dava süreci takip edilecektir.
 • Kişilerin ekonomik açıdan gelecek kaygısı taşıması, kazaya bağlı oluşan nedenlerin meydana gelmesi süreçlerinde istenen evrak raporları hukuk bürosu olarak sunuyoruz.
 • Vefat halinde destekten yoksun kalma tazminatı temel bir gereksinimi gündeme getiren bir durumdur. Borçlar Kanunu maddelerinde yer alan bu kriterlerde mağdur olan kişinin talepleri değerlendirilmektedir.
 • Cenaze giderleri trafik kazası avukatı başvurularınızda değerlendirmeye alınmaktadır. Ölüm hemen gerçekleşmemişse tedavi süreci ve ardından gelen durumlar ele alınmaktadır.

Samsun Araç Hasar Değer Kaybı 2022

Samsun araç hasar değer kaybı için piyasa hesaplaması gündeme gelmektedir. Araç kaza geçirdiğinde organik durumundaki değerini kaybetmekte ve tamir olsa da genel değer kaybı yaşamaktadır. Farkı talep etmek üzere istenen tazminat davası için avukatlık büromuz size gereken takip danışmanlığını sağlayacaktır.

>İlginizi Çekebilir: Trafik Kazası Tazminat Hesaplama <

Araç değer kaybındaki hesaplamaların bütünü alanında uzman avukatlarımız tarafından gerçekleşmektedir. Samsun trafik kazası avukatı taleplerinizi yasal açıdan zorda kaldığınız tüm durumlarda yapabilirsiniz.

Samsun Otobüs Kazası Tazminat Avukatı

Samsun Otobüs Kazası Tazminat Avukatı, otobüs kazasının gerçekleşmesinin ardından tazminat hesaplaması yaparak tazminatın temini için kazazede konumundakilere yardımcı olmaktadır. Otobüs kazasında yaralanan kazazedenin veya kazada vefat edenin yakınlarının birçok tazminat hakkı bulunmaktadır. Örneğin kazazede için verilecek koltuk sigortasının 175.000 TL tazminatı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra trafik sigorta şirketinden de kalıcı bedeni hasar için tazminat hakkı bulunmaktadır.

Samsun İş Kazası Avukatı

Samsun İş Kazası Avukatı

Samsun İş Kazası Avukatı

Samsun iş kazası avukatı, Samsun ve çevre illerde meydana gelen iş kazalarına bakmaktadır. Bulunduğu bölgenin nüfus yoğunluğu, iş merkezi olması, sanayi tesislerinin bu bölgede yoğunlaşması Samsun iş kazası avukatının dava yoğunluğunu arttırmaktadır. İş kazası tazminat davası uzmanlık gerektiren bir alandır. Süreç Sgk ve mahkeme tarafından yürütülmektedir.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler