Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Ordu Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
ordu trafik kazası avukatı

Her gün bir öncekinden daha fazla araç ve sürücü trafiğe çıkmaktadır. Bu yoğunluk kazaları da beraberinde artırmaktadır. Kazalar nedeniyle maddi hasarlar ortaya çıkmaktadır. Maddi zararların yanı sıra yaşanan zorluklar manevi olarak da onları yıpratmaktadır. Bir kaza süreci sonrası ortaya çıkan işlemlerin uzmanlar tarafından yürütülmesi avantajlıdır. Bu nedenle bir trafik kazası sonrası Ordu Trafik Kazası Avukatı desteği alınmalıdır.

Son yıllarda trafik kazalarında artış gözlemlenmektedir. Bunun en önemli sebebi düzenli olarak trafik de araç sayısında artıştır. Bu artışla birlikte kazalarda artmaktadır. Kazalarda ne yazık ki ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların çözülmesi noktasında Kaza Avukatı ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Ordu Trafik Kazası Avukatı
Ordu Trafik Kazası Avukatı

Ordu Trafik Kazası Avukatı Size Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Son yıllarda trafik kazalarında artış gözlemlenmektedir. Bunun en önemli sebebi düzenli olarak trafik de araç sayısında artıştır. Bu artışla birlikte kazalarda artmaktadır. Kazalarda ne yazık ki ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların çözülmesi noktasında Trafik Kazası Avukatı ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Trafik kazaları davalarına bakmayı tercih eden avukat sayısında da artış olmaktadır. Bu alanı tercih eden Trafik Kazası Avukatı birden fazla kanunu dayanağı olan trafik kazaları davalarını yürütmektedir.  Karayolları Trafik Kanunu, Borçlar Kanunu ve Tazminat Kanunu Ordu  Kaza Avukatı tarafından kullanılan başlıca kanunlardır.

Umarız ki kimsenin başına trafik kazası gelmez ve böyle bir durumdan ötürü avukat ihtiyacı olmaz, ancak olursa seçilecek avukatın bu alanda tecrübeli olan Kaza Avukatı olmasına dikkat edilmelidir. Tecrübeli avukatlar sürece hâkim oldukları için işlemleri daha pratik olarak halletmektedir. Bu nedenle tecrübeli Ordu Trafik Kazası Avukatı tercih edilmelidir.

Kaza Avukatı maddi hasarlı, yaralanmalı ve ölümlü kazaların tümünde uzman ekipleri ile birlikte dava süreçlerini yürütmektedir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Ordu Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Yaralanmalı kazalarda yaralı tarafın maddi ve manevi tazminat hakkı ortaya çıkmaktadır. Bu tazminatın sorumlulardan alınması için gerekli olan yasal süreçler vardır. Bu süreçleri takip eden Ordu Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı sürecin hızlı bir şekilde yürütülmesine katlı sağlamaktadır. Uzman avukat yapılması gereken sürece hâkim olduğu için hiçbir işlemin eksik olmasına dikkat ederek işlemleri tamamlamaktadır. Yaralanmalı kazalarda ağır bir yaralanma ya da bedensel kayıp varsa bu durumda yaralı yakınlarının da tazminat hakları oluşmaktadır. Yaralanmalı bir trafik kazasında davaya konu olan tazminatlar;

  • İş göremezlik tazminatı(sürekli ya da geçici olabilir)
  • Tedavi giderleri(fizyoterapist ve psikolog desteği varsa onlarda dahildir)
  • Araç onarım giderleri
  • Araç değer kaybı tazminatı
  • Manevi tazminat
Ordu Trafik Kazası Avukatı
Ordu Trafik Kazası Avukatı

Ordu Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü bir trafik kazasında mağdur olan kişilerin maddi ve manevi tazminat hakları mevcuttur. Bu haklarını kullanırken hukuki yardım almaları avantajlar barındırmaktadır. Çünkü Ordu Ölümlü Trafik Kazası Avukatı trafik kazaları alanındaki tecrübeleriyle yargı sürecinin daha kolay ve hızlı ilerlemesine katkı sağlamaktadır.  Ölümlü bir trafik kazasında davaya konu olan tazminatlar;

  • Destekten yoksun kalma tazminatı
  • Manevi tazminat(yaşanan acı kaybın yarattığı keder ve elem dolayısıyla)
  • Kazaya konu olan araçtaki değer kaybı ve onarım giderleri
  • Ölüm gerçekleşene kadar ki tedavi masrafları
  • Cenaze ve defin masrafları

Ordu Trafik Kazası Ceza Avukatı

Yaralanmalı ve ölümlü kazalarda ceza davası da açılmaktadır. Kaza sonrası gerekli soruşturma yürütüldükten sonra eğer yeterli şüphe oluştuysa olay mahkemeye taşınmaktadır. Cumhuriyet savcısının iddianameyi hazırlamasıyla mahkeme süreci başlamaktadır. Bir yaralanmalı ya da ölümlü kazanın tarafı durumunda olanların ceza davasının yürütülmesi noktasında Ordu Trafik Kazası Ceza Avukatı desteği alması gerekmektedir. Cezai müeyyide söz konusu olduğundan hukuki yardım ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Ordu Trafik Kazası Avukatı
Ordu Trafik Kazası Avukatı

Ordu Sigorta Avukatı

Bir kaza sonrası oluşan maddi zararları ödenmesi gereken sorumlu sigorta şirketleridir. Ancak bu şirketler ödeyecekleri rakamlar nedeniyle süreci zora koşmaktadır. Buda zaten mağdur olan kazazedelerin daha da mağdur olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kaza sonrası sigorta şirketi ile ilgili işlemlerin Ordu Sigorta Avukatı ile takip edilmesi gerekmektedir. Bir avukat karşısında usule aykırı davranmak istemeyen sigorta şirketleri sorumluluklarını daha kolay yerine getirmektedir.

Ordu İş Kazası Avukatı

İşverenin verdiği bir işi yaparken trafik kazası yaşandıysa bu aynı zamanda iş kazası olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle işveren tarafından 3 gün içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmesi gerekmektedir. Yaşanan bir iş kazası nedeniyle kanunlardan doğan haklar söz konusudur. Haklarını tam olarak almak isteyenlerin ya da aldığı halde tam olarak alamadığını düşünenlerin hukuki yardım alması önerilmektedir. Ordu İş Kazası Avukatı bu alanda mağdurlara yardımcı olmaktadır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Ordu Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Bir kaza sonrası hangi zararların sigortalar tarafından ödeneceği bazen karmaşıklaşmaktadır. Bu durumda hak kayıpları yaşamamak için Ordu Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı gibi uzman bir avukattan danışmanlık almak mantıklıdır. Kanun ve poliçeler detaylı olarak incelenerek mağdurun hakları uzman avukatlar tarafından tespit edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler