Kırıkkale Trafik Kazası Avukatı

kirikkale trafik kazası avukatı

Trafik kazalarında sizi en doğru ve güvenilir şekilde savunacak Kırıkkale Trafik Kazası Avukatı seçme önemli bir husustur. Açılacak davalarda, alınacak ödenek ve tazminatlarda eksiklik yaşamayı kimse istememektedir. Bu durumla karşılaşmamak için hukuk büromuz ile görüşmenizde fayda bulunmaktadır.

Kırıkkale Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Trafik kazaları günümüzde oldukça sık yaşanılan büyük bir problemdir. Kaza sonucu yaralanma ve ölüm gerçeğiyle de karşılaşılmaktadır. Acemi şoförlerin trafik kazası yapma oranları yüksek olmakla birlikte; alkollü olan ve ya dikkat eksikliğine sebep olan hareketlerde bulunan kişilerde yeri ve sayısı oldukça fazladır. Yaşanılan trafik kazası sonucu bireylerde yaralanma ve ya vefatlarda görülmektedir. Yaralanmalı kazalarda kazazede sağlık bakanlığı onaylı kuruluşlara giderek bir heyete girmelidirler. Buradan alınan heyet raporu ve maluliyet oranı ile kazaya sebep olan kişi ve ya kişilere dava açabilmektedirler. Ölümlü bir kazada vefat eden kişinin acılı yakınları Destekten Yoksun Kalma Tazminatı ve Manevi Tazminat talep edebilmektedir. Bu yaralanma ve ya ölümden sonraki hukuki süreci en sağlıklı ve en başarılı şekilde ilerlemek, faydasını görebilmek için Kırıkkale Trafik Kazası Avukatıyla görüşülmelidir.

Gerçekleşen bir trafik kazası sonucunda uzman avukatlar aracılığı ile Ceza Yargılaması, Maddi Tazminat ve Manevi Tazminat davaları açabilmektedir. Kırıkkale trafik kazası avukatının baktığı kaza türüne göre davalar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

Kırıkkale Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı 

Günümüz çağında ulaşım oldukça büyük bir alanı kapsamaktadır. Trafikteki araç çokluğunun yine bu oranda trafik kazalarının çok olmasına sebep olmaktadır. Yaralanmalı bir trafik kaza sonucunda, yaralanan birey; kazaya sebebiyet veren kişi ve ya kişilerden maddi ve manevi tazminat talep edebilmektedir. Yaralanan kişi hekimler tarafından muayene edilip raporunu ve maluliyet oranını aldıktan sonra, Kırıkkale yaralanmalı trafik kazası tazminat avukatıyla görüşerek hukuki bir sürece girebilmektedir. Bu hukuki süreçte trafik kazasında uzman avukat ile görüşüp anlaşmak oldukça zor ve zahmetli olacaktır. Hukuk büromuzdaki uzman avukatlarımız kendilerini yaralanmalı trafik kazalarında uzmanlaştırmış; ilk hedefleri olarak da müvekkillerini başarılı bir şekilde savunup haklarını hedeflemişlerdir. Uzman avukatlar ile yaralanmalı trafik kazaları sonucunda alınabilecek tazminatlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kaza sonrası çalışılamayan süre için tazminat,
 • Bakıcı giderleri,
 • Tedavi giderleri tazminatı,
 • Beden gücü kaybı.

Kırıkkale Ölümlü Trafik Kazası Avukatı 

Trafik kazalarında ölüm, acı fakat çok sık gerçekleşen bir durumdur. Nüfusun çok olduğu yerlerde, kaza oranı buna bağlı olarak da trafik kazalarında ölüm oranı fazladır. Vefatın ardından, vefat edenin ailesinin acısı da büyüktür. Ölümlü kazadan sonra kusur oranı %100 olsa bile tazminat alınabilmektedir. Bu kazadan sonra vefat edenin yakınları ekonomik ve sosyal hayatlarının etkilenmemesi için destekten yoksun kalma tazminatı alabilmektedir. Yakınlık dereceleri ise; eşi, anne-babası, çocukları ve nişanlısıdır. Tazminat alabilmek için ise hukuki bir süreç gerekmektedir. Bu sürecin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için Kırıkkale ölümlü kaza tazminat avukatı ile görüşmekte fayda vardır. Avukat ile ölümlü kaza için başvuru yapılabilecek tazminatlar şu şekildedir:

 • Destekten yoksun kalma tazminatı,
 • Manevi tazminat,
 • Ölüm hemen gerçekleşmediyse hastane giderleri,
 • Cenaze giderleri,
 • Araçta oluşan hasar için araç değer kaybı miktarı.

Kırıkkale Sigorta Avukatı 

Trafik kazası olması durumunda Kırıkkale sigorta avukatı, sigorta şirketleri ve aracına sigorta yaptıran kişilerin arasındaki davalara bakmaktadır. Çözümcü, uzlaşmacı, tecrübeli ve bilgi sahibi bir avukat seçmek bu hukuki süreci olumlu yönde etkileyecektir. Büromuzda sigorta konusunda kendini geliştirmiş uzman avukatlarımız ve bu konuyla ilgili de davalarımız bulunmaktadır. Uzman avukatlarımız müvekkillerine gereken değeri verip savunmalarını yapmaktadır.

Kırıkkale İş Kazası Avukatı

İş yerinin bir işini herhangi bir yerde Gerçekleştirirken uğranılan talihsiz olaylara iş kazası denir ve bu iş kazalarına bakan avukatlara da iş kazası avukatı denilmektedir. İş kazalarında Kırıkkale iş kazası avukatı ile görüşülüp anlaşılması bu davalarda size yarar sağlayacaktır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Kırıkkale Maddi Hasarlı Trafik Kazası Avukatı

Maddi hasarlı trafik kazasını açıklamak gerekirse, tek ve ya çift tarafın kazaya karışması ve bu kazada aracın zarara uğraması, bozulması olarak açıklanabilmektedir. Kazaya karışan araçların trafik sigortası ve kaskolarının bulunması oldukça önemlidir. Kazada maddi hasar gören aracın zararı sigortadan ve kaskodan karşılanacaktır. Bu zararın en doğru şekilde karşılanması için yapılacak olan; Kırıkkale maddi hasarlı trafik kazası avukatıyla görüşülüp bilgi alınmalıdır.

Trafik Kazası Tazminat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Trafik kazalarında tazminat hesaplaması yapılırken kullanılacak bilgiler ise şu şekildedir:

 • Maluliyet oranı,
 • Kazada ölüm gerçekleşmişse ölen kişinin yaşı ve destekten yoksun kalan kişilerin yaşları,
 • Kusur oranları,
 • Kaza sonucu araçta oluşan masraflar.
 • Aracın değer kaybı

Bütün bu hesaplamalar yapılarak kazada zarar gören kişinin zararları sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Kategoriler