Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Kilis Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
kilis trafik kazası avukatı

Kilis Trafik Kazası Avukatı desteği almak isteyenlerin çalışacakları avukatı seçerken dikkat etmesi gereken hususlar söz konusudur. Öncelikle Kilis Trafik Kazası Avukatı trafik kazaları davalarında tecrübeli olmalıdır. Trafik kazası davaları birden fazla kanunun iç içe girdiği bir alandır.  Bu davalar alanında tecrübeli Kilis Trafik Kazası Avukatı desteği ile yürütülmediğinde hak kayıplarının varlığı oluşabilmektedir. Bu nedenle iş uzman ellere bırakılmalıdır.

Kilis Trafik Kazası Avukatı İle Hangi Davalara Bakabilirsiniz?

Kilis Trafik Kazası Avukatı trafik kazaları meydana geldiği anda başlayan evrak işlerinin, doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığını takip etmektedir. Eksik olan bir evrak zaten uzun olan hukuki sürecin daha da uzamasına neden olmaktadır. Bu nedenle gerekli yasal prosedürlerin ne olduğunu bilen bir Kilis Trafik Kazası Avukatı sürecin daha hızlı yürütülmesi noktasında fayda sağlamaktadır.

Kilis Trafik Kazası Avukatı, ortaya çıkan zararların miktarlarının belirlenmesinde de önemli bir role sahiptir. Kazanın ortaya çıkardığı sonuç maddi ve manevi tazminatın hesaplanmasında önemlidir. Tüm hususları birlikte değerlendiren uzman avukatlar, mağdurların hak kaybı yaşamasını engellemektedir.

Kilis Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü trafik kazalarında ciddi anlamda psikolojik yıpranma söz konusudur. Bu nedenle manevi tazminat davaları ölümlü kazalarda sıklıkla görülmektedir. Ayrıca ölenin bakmakla yükümlü olduğu, eşi, çocukları, anne ve babası destekten yoksun kalmaktadır. Ölenin bakmakla yükümlü olduğu kişiler destekten yoksun kalma tazminatını da talep etmektedir.  Kilis Ölümlü Trafik Kazası Avukatı dava süreçlerini mağdurlar adına takip ederek tüm haklarını alabilmesini sağlamaktadır.

Kilis Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Maddi hasar, kaza durumunda kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle bir trafik kazasında maddi hasarların alınması adına Kilis Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı ihtiyacı doğmaktadır. Maddi hasarların tespit edilmesi manevi tazminata göre daha kolaydır. Talep edilebilecek maddi tazminler;

  • Araçtaki onarım giderleri
  • Araçtaki değer kaybı
  • Tedavi giderleri
  • Gelir kayıpları(çalışamadığı zamanların karşılığı olarak)
  • Sürekli ya da geçici iş göremezlik oluştuysa duruma göre iş göremezlik tazminatı

>İlginizi Çekebilir: Trafik Kazası Tazminat Hesaplama <

Kilis Trafik Kazası Ceza Avukatı

Ceza davaları tarafların talepleri ile açılabildiği gibi bazen kamu davası olarak da açılmaktadır. Yaralanma ve ölüm olan trafik kazalarında ceza davaları da yürütülmektedir. Bu davalarda mağdurların haklarını korumak adına Kilis Trafik Kazası Ceza Avukatı ile çalışması gerekmektedir. Sorumluların gerekli cezayı alması önemlidir. Buda işini bilen uzman bir avukatın iyi bir savunma yapması ile mümkündür.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Kilis Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında sorumlu taraflardan biri sigorta şirketleridir. Bu şirketlerin yapılan poliçe kapsamında sorumlulukları söz konusudur. Ancak bazen sorumluluklarını yerine getirmek istemeyen sigorta şirketleri olabilmektedir. Bu durumda sigorta şirketleri ve sigortalıların arasındaki sorunu en doğru şekilde çözecek bir Kilis Sigorta Avukatı gerekmektedir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Kilis İş Kazası Avukatı

İş kazaları son yıllarda çok üstünde durulan bir konudur. İş güvenliği ve sağlığı uzmanları, iş kazaları olmasın diye alınacak tedbirleri belirleyerek işverenlerin gerekli işlemleri yapmasını istemektedir. Ancak ne kadar tedbir alınırsa alınsın kazalar yine de meydana gelebilmektedir. Kazada iş kazası geçiren kişi ciddi yaralanabilmekte ya da ölebilmektedir. İş kazası geçiren kişi ya da öldüyse yakınları iş kazası nedeniyle dava açabilmektedir. Mağdur ya da mağdur yakınları adına hukuki prosedürleri işleten avukat Kilis İş Kazası Avukatı bilinmektedir.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Kilis Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Kazalarda maddi hasarların olması kaçınılmaz kabul edilmektedir. Maddi hasarların yanı sıra kazanın şiddetine göre yaralanma hatta ölüm vakaları da sıklıkla görülmektedir. Yaralanma ile sonuçlanan bir trafik kazasında yaralı tarafın çok sayıda mağduriyeti söz konusudur. Bu mağduriyetler nedeniyle talep edilebilecek hususlar;

  • Çalışamadığı zamanlar nedeniyle kaybettiği gelir kaybı
  • Sürekli ya da geçici olarak iş göremez duruma geldiyse bu durumun yarattığı/yaratacağı gelir kayıpları
  • Araç onarım giderleri ve gerekli şartlar varsa araç değer kaybı
  • Yaşadığı elem ve keder nedeniyle manevi tazminat talepleri

Kilis Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı, yaralanma ile sonuçlanan kazalarda mağdurların haklarını alabilmesi adına hukuki süreci yürüten avukattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler