Erzurum Trafik Kazası Avukatı

erzurum trafik kazasi avukati

Erzurum gibi zor hava koşullarına sahip illerde çok sayıda trafik kazası olduğu bilinmektedir. Bu kazalarda oluşan zararların tazminini sağlamak için uzman desteği alınmalıdır. Hizmet alınacak Erzurum Trafik Kazası Avukatı muhakkak trafik kazaları alanında çalışmış olanlar arasından seçilmelidir.

Erzurum Trafik Kazası Avukatı

Erzurum Trafik Kazası Avukatı, trafik kazaları nedeniyle açılacak davalara bakan uzman avukatlardır.

Erzurum gibi olumsuz hava koşulları olan bir şehirde, çok fazla kaza olmamaktadır. Bu nedenle bu ilde olan  Avukat ihtiyacı diğer illerden daha fazla olabilmektedir. Trafik kazaları nedeniyle açılması gereken tazminat, ceza, sigorta ve iş kazası davalarına bakacak olan Erzurum Kaza Avukatı seçmek için detaylı araştırma yapmak gerekmektedir.

Her avukat trafik kazaları alanında uzman değildir, bu nedenle seçim yaparken trafik kazaları davalarına bakan  Kaza Avukatı arasından avukat seçmek önemlidir. Seçilecek avukat karmaşık hukuk bilgisi gerektiren trafik kazalarında uzmanlaşmış olanlardan seçilmelidir.

Maddi ve manevi zararlar için açılacak tazminat davalarında tazminat miktarının belirlenmesi zor bir işlemdir. Yaralanma ve ölüm durumunda farklı tazminat hakları ortaya çıkmaktadır.  Hangi tazminatlara hak kazanıldığı ve tazminatların ne kadar olacağını hesaplamayı bilen Avukat ile çalışmak hak kayıplarını azaltmakta ya da yok etmektedir.

Erzurum Trafik Kazası Avukatı, kazazedeler adına sürecin bütününü yürütür, gerekli olan tüm evrak işleri itina ile incelenir, hiçbir eksik evrak olmadan süreç takip edilir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Erzurum Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Bir trafik kazasında bedensel bir zarar oluşursa, bu durumda açılacak tazminat davasının kapsamı aşağıdaki hususlar olabilmektedir.

 • Kalıcı ve geçici iş göremeyeceği için ortaya çıkan kayıplar,
 • Tedavi masrafları için ödenen miktar,
 • Ekonomik geleceğin bozulmasından dolayı ortaya çıkacak kayıplar,
 • Kazazedenin yaşamı, ruh ve beden bütünlüğü, yaşadığı elem ve keder nedeniyle talep edebileceği manevi tazminat,

Erzurum Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü trafik kazaları da ne yazık ki olabilmektir. Ölümlü trafik kazalarının soncunda, ölenin arkasında kalan acılı eşler, çocuklar, ana ve babalar son derece zor zamanlar yaşamaktadır. Ölümün acısı yetmezmiş gibi maddi olarak da destekten yoksun kalan mağdur yakınları bu zorlu süreci avukat desteği alarak geçirmelidir. Erzurum Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ölümlü bir kazada sorumlulardan aşağıdaki kayıpların giderilmesi talep eder.

 • Mağdur yakınları için destekten yoksun kalma tazminatı
 • Kaza sırasında araçta meydana gelen değer azalışını giderecek rakamlar
 • Cenaze/defin giderleri
 • Manevi tazminat(yaşanan psikolojik zararlar için)
 • Ölüm vuku bulana kadar ortaya çıkmış hastane giderleri

 

Erzurum Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Maddi tazminat belirli matematik hesaplamaları ile belirlenmektedir. Belirlemek için kullanılan unsurlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Kazaya sebep olanların kusur oranı
 • Maluliyet oranı
 • Kazada ölüm olmuşsa ölen kişinin yaşı ve destekten yoksun kalan kişilerin yaşları
 • Araçta oluşan zarar

Manevi tazminat maddi tazminat kadar kolay hesaplanmamaktadır. Hesaplamada gerçekleşen olayın özellikleri, mağdur ve sorumluların mali gücü, oluşan zarar(yaralamalı/ölümlü) ve ayrıca paranın satın alma parametresi manevi tazminatın takdir edilmesinde etki sahibidir. İster mali ister manevi tazminat olsun kazazede ya da yakının hak ettiği tazminatın doğru bir şekilde alınması için Erzurum Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı desteği alınmalıdır.

Erzurum Trafik Kazası Ceza Avukatı

Erzurum Trafik Kazası Ceza Avukatı ile çalışmak isteyenlerin Erzurum’da alanında uzman bir avukat seçmesi gerekir. Trafik kazasından sorumlu olanların gerekli cezayı alması için bu avukatlar tüm hukuki süreci mağdur adına özveri ile yürütmektedir. Eğer sizin de avukata ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçin.

Erzurum Sigorta Avukatı

Son yıllarda ortaya çıkan sigorta simsarları trafik kazası sonrası kaza yaşamış olan kişilerin hak ettiklerinden daha az tazminata razı olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle yaşanan bir trafik kazasında sigorta simsarlarına itibar etmeden profesyonel Erzurum Sigorta Avukatı ile görüşülmelidir.

Erzurum İş kazası Avukatı

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Erzurum İş kazası Avukatı, iş kazası nedeniyle ortaya çıkan mağduriyetleri gidermek için çalışmaktadır. Bir kazanın iş kazası olabilmesi için kazanın ya işveren tarafından verilen işi yerine getirirken  oluşması yada işyeri sınırları içerisinde oluşması gerekmektedir.

Picture of Av. Cuma Ali Koç

Av. Cuma Ali Koç

Avukat Cuma Ali Koç, 2013 yılından bu yana Avukatlık hizmeti vermektedir. 2023 yılından itibaren ayrıca Arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Av. Cuma Ali Koç, Çözüm Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisi’nin kurucu avukatıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Çözüm Avukatlık'a Ulaşın!

Faaliyet Alanlarımız

İstanbul Avukat

İlgili İçerikler

Bizi Takip Edin