Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Bolu Trafik Kazası Avukatı 20. Yılı

14/07/2022
bolu trafik kazası avukatı

Bolu Trafik Kazası Avukatı ; Bolu Trafik Kazası Avukatı geçirdiğiniz kaza sonucu sizi en doğru şekilde savunacak ve talep ettiğiniz haklarınızı karşılayacaktır. Trafik kazası avukatı seçmek önemli bir husustur. Açılacak davalarda mağduriyet yaşamamız adına Bolu Trafik Kazası Avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bolu Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Mal  ve can kayıplarına sebep olan kazalar geride tarifsiz acılar bırakmaktadır. Ceza davaları kaza sonucunda kusurlu tarafın ceza hukukuna göre yargılanmasını sağlar. Tazminat davaları ise maddi ve manevi zararları karşılamayı amaçlar. Her iki alanda uzmanlık gerektirir. Çözüm Avukatlık Ofisi olarak Bolu’da destek verdiğimiz dava çeşitleri;

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Bolu İş Kazası Avukatı

İş kazası günümüz toplumunda en çok karşılaşan kaza türlerinden biridir. İş kazası davaları iş kazası geçirmiş olan işçinin zararını  karşılamaya çalışan davalardır. İş kazasının meydana gelmesiyle yetkili yerlere bildirilmelidir.  İş kazasının işverenin taksirli hareketleri  nedeni ile sorumlulukları gündeme gelecektir. Bolu iş kazası avukatı sorumlu kişilere ceza ve tazminat davası açarak mağduriyetinizi önler.

Bolu İş Kazası;  İş kazası geçiren işçi, manevi olarak veya bedensel olarak herhangi bir zarara uğramış olabilir. Bu zararlar vücutta oluşan sakatlıklar kemik kırılması, platin takılması gibi  iş göremezlik, uzuv kopması ya da psikolojik bozukluklar şeklinde oluşabilmektedir. Bu zararların giderilmesi için zarar gören işçinin Borçlar Kanunu uyarınca dava açma hakkı  mevcuttur. Bu kanunu 51. maddesi ve devamında haksız fiil hükümlerinde iş kazası geçiren işçi; cismani zarar halinde zararının giderilmesini talep edebilecektir. Ayrıca ek olarak bazı giderlerinde tazminini isteyebilmektedir. Bolu iş kazası uzman avukat ile doğru adımlar atarak haklarınızı temin edebilirsiniz.

Bolu Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Yaralanmalı trafik kazası tazminat davaları uzun solukludur. Yaralı kazazede açısından ise oldukça meşakkatli geçecek hukuki süreç ancak profesyonel trafik kazası avukatı sayesinde kısalır ve hak edilen tazminatlar alınabilir.

Bolu Trafik Kazasında Platin Tazminatı; Trafik kazası sonucu oluşan yaralanma ve kırıkların tedavisinde doğru tedavi nedeniyle kırık olan bölgeye platin takılmaktadır.

Trafik kazası sonucu yaralanmaya bağlı tedavilerin iyileşme süresi tamamlandıktan sonra üniversite ve adlı tıp kurumu başkanlıklarına müracaat edilerek iş göremezlik oranı belirlenerek rapor alınır. Özürlü raporu ve iş göremezlik oranını gösteren sağlık raporunun alınmasında  avukat  desteği alınmalıdır.

Alınan rapor doğrultusunda sigorta şirketine başvuru yapılır. Bunun haricinde manevi zarar için dava açılabilmektedir. Bu süreçte Bolu Trafik Kazası uzmanı size profesyonel bir hukuki süreç yürütecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler