Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Bitlis Trafik Kazası Avukatı 20. Yılı

14/07/2022
bitlis trafik kazası avukatı

Bitlis Trafik Kazası Avukatı ; Trafik kazasına neden olan bir çok etken vardır. Dikkatsiz araç kullanma, uyku hali, alkol kullanımı, sağlık sorunları neden olmaktadır. Yaya da yolcu hataları kazalara az neden olsalar da önemli bir etkendir. Bu ve benzeri oluşan trafik kazalar da ölümlü veya yaralanmalı sonuçlar alırız. Bunların oluşumunda maddi ve manevi tazminat haklarınızı Bitlis Trafik Kazası avukatından talep ederek isteklerinizi karşılayabilirsiniz.

Bitlis Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Bitlis trafik kazası avukatı, iş kazaları ve trafik kazaları alanında tecrübe sahibidir. Kaza kaynaklı davaların tamamı uzmanlık alanına girmektedir. Çözüm Avukatlık Ofisi Bitlis’de meydana gelen kazalara uzman ekipleriyle takip etmektedir. Başlıca baktığımız davalar;

Bitlis İş Kazası Avukatı

İş kazaları TCK da kusurluluk oranına göre ,bilinçli ve kasti sorumlu olduğunu kabul etmiştir. İş kazaları ayrı bir ceza davası olarak görülmemektedir. Bitlis iş kazası avukatı  ceza davalarında uzmanlıkla çalışır.

  • iş kazası nedeniyle taksirle öldürme

Türk Ceza Kanunu’nun 85. maddesinde düzenlenen taksirle öldürme suçundan cezalandırılacaktır. TCK m.85’e göre; taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  • iş kazası nedeniyle taksirle yaralama

TCK m.89/1’e göre; taksirle başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası veya adli para cezası ile cezalandırılır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

 İş kazası ve Meslek Hastalıklarının Hukuki ve Cezai Yaptırımını Düzenleyen Kanunlar

 Her iş yerinde iş kazaları geçirip işçinin hayat ve sağlığına zarar veren sebepler olabilir.

İş verenin işçiye iş sağlığı güvenliği önlemlerini almaması sonucu meydana gelen iş kazası nedeniyle yaralanma veya ölümden sonuçlanan kazalar meydana gelmektedir.

İş kazasının oluştuğu tarihten itibaren 6 ay içerisinde şikayetçi olması gerekmektedir aksi taktirde şikayetçi olmasının hiçbir yükümlülüğü yoktur ve iş kazasının oluştuğu tarihten itibaren 10 yıl içinde dava açılabilir. İş kazası tespit davası için öngörülen süre 10 yıldır. İş kazası sonucu açılacak olan ceza davalarında ise sürelerin hesaplanması meydana gelen suça göre değişmektedir.

Ölüm ve Yaralanmayla Sonuçlanan Kazalar

 İş kazası gerçekleştikten sonra taraflar hukuksal bir mücadele içine girerler.  İş kazası sonucu ölüm meydana gelmişse olay kamu davasına dönüşür.  İşçi veya yakınları ayrıca zararlarının giderilmesi için işverenden maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabilir. Dava sürecinizi bireysel olarak değil uzman bir avukatla yürütmeniz hak ettiğiniz talepleri karşılayacaktır. Bunun için Bitlis iş kazası uzman avukat ile görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler