Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Bilecik Trafik Kazası Avukatı 20. Yılı

14/07/2022
bilecik trafik kazası avukatı

Bilecik’te Trafik ve İş Kazası Davaları Uzman Avukat Desteği

Bilecik trafik kazası avukatı, trafik kazası gerçekleştiğinde olayı değerlendiren, hukuki açıdan takip eden ve destek veren avukatlardır. Trafik kazası avukatları kazada yaralanan, vefat eden ve ya aracına hasar kaybı uğramış bireylerin destekçileri olarak yanında bulunmaktadırlar. Bilecik trafik kazası avukatları sigortalı araç sahibi ve sigorta şirketleri arasındaki uyuşmazlıkların çözümü için bulunmaktadır. Bir trafik kazası sonucunda trafik kazası avukatları üç tip kaza ile karşı karşıya gelmektedir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz .

 • Sadece araçların zarar gördüğü maddi hasarlı kazalar,
 • Kaza sonucunda sadece yaralanma var ise; yaralanmalı kaza,
 • Ölüm gerçekleşmişse ölümlü kaza.

Bilecik Trafik Kazası Avukatı İle Açabileceğiniz Davalar

Bilecik trafik kazası avukatı ile bu üç kaza türü için tazminatlar alınmaktadır. Bunları şu şekilde gösterebilmekteyiz;

 • Kaza sonrası çalışılamayan sürede ödenecek tazminat (yaralanmalı kaza),
 • Bakıcı masrafları (yaralanmalı kaza),
 • Tedavi giderleri (yaralanmalı kaza),
 • Beden gücü kaybı (yaralanmalı kaza),
 • Destekten yoksun kalma tazminatı (ölümlü kaza),
 • Maddi tazminat (ölümlü kaza),
 • Araç değer kaybı (ölümlü kaza),
 • Cenaze giderleri(ölümlü kaza),
 • Hastane giderleri(ölümlü kaza).
 • İş Kazası Ceza ve Tazminat Davaları

Tecrübeli ve güvenilir bir avukat aracılığıyla tüm haklar en hızlı ve güvenilir şekilde alınabilecektir. Burada ki en önemli husus ise gerçekten konusunda uzman bir avukat bulmaktır.

Trafik Sigortası Tazminatı

Bilecik’teki trafik kazası avukatlarının alanına giren zorunlu trafik sigortası, bir trafik kazası sonucu araçlara veya kazaya karışan üçüncü kişileri güvence altına alan bir sigorta türüdür. Kaza sonunda aracın ve sürücünün kabahat oranına bağlı olarak karşı tarafa bir ödeme yapmaktadır. Karşı tarafın hasarına bağlı olarak yapılacak ödeme trafik sigortası tazminat limitini geçtiği durumlarda kişi, geri kalan ödemeyi kendi cebinden yapmaktadır.

2022 Trafik Sigorta Teminatları Nelerdir?

2022 trafik sigortasına giren teminatlar arasında gösterebileceğimiz dört konu bulunmaktadır:

 • Sağlık giderleri teminatları: kişinin bozulan sağlığının düzelmesi için sağlanan ödenektir. Sosyal güvenlik kurumu tarafından kapsama alınmaktadır.
 • Sakatlık teminatları: kişi de oluşan kalıcı sakatlık durumunda verilen tazminattır. Bu tazminatı etkileyen oran sağlık kuruluşlarından temin edilen heyet raporunda verilmiştir.
 • Vefat teminatı: Trafik kazasında vefat eden kişinin geride kalan yakınlarına verilen destekten yoksun kalma tazminatıdır.
 • Maddi zarar teminatı: kazada zarar gören, hasarlar için verilen tazminat.

2022 trafik sigortası teminat limitleri hakkında gerekli ve yeterli bilgi almak istiyorsanız; Bilecik sigorta avukatları ile görüşmelisiniz.

Bilecik Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında mağdurları sigorta şirketlerine karşı savunmak sigorta avukatlarının uzmanlık alanıdır. Bu durumda Bilecik sigorta avukatı desteği ve görüşlerini almak, yola beraber devam etmek oldukça önemli bir karar olarak karşımıza çıkmaktadır. İşini ve yolunu bilen avukat ile davalarınız daha hızlı ve daha güvenilir şekilde tamamlanacak, bir hak kaybınız olmayacaktır. Büromuz bünyesinde çalışan uzman avukatlarımız, sigorta konusunda üst düzey bilgilere sahiptir ve temel amaçları müvekkillerine en iyi şekilde hizmet vermektir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Bilecik Maddi Hasarlı Trafik Kazası Avukatı

Gerçekleşen bir trafik kazasında küçük ya da büyük maddi hasarlar oluşmaktadır. Maddi hasarlı trafik kazasında ise asıl önemli olan aracın trafik sigortası ve kaskosu bulunup bulunmadığıdır. Kazada oluşan bu zararlar sigorta ve kasko tarafından karşılanacaktır. Bu süreci en sağlıklı ve hukuka uygun şekilde tamamlanmak isteniyorsa Bilecik maddi hasarlı trafik kazası avukatı ile görüşülmelidir. Uzman avukatlar ile birlikte çalışma sayesinde küçük rakamlar ile kazazedelerin haklarının yenmesine de engel olunacaktır.

Bilecik İş Kazası Avukatı

İş yerinin herhangi bir konumdayken, işini gerçekleştiği sırada kazaya uğrayıp yaralanan veya vefat eden kişiler iş kazasına uğramış durumdadır. Bu kazadan sonra Bilecik İş Kazası Avukatı ile çalışıldıktan sonra gerekli yerlere davalar açılabilmektedir. İş Kazası Tazminat Davası ile hem maddi hem de manevi tazminat talepleriniz karşılanacaktır. İyi bir uzman avukat ile çalışmak bu süreci hem en kısa dönemde hem en sağlam sonuçla tamamlayacaktır.

0 0 votes
İçerik Puanı
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlgili İçerikler
Kategoriler
istanbul avukat