Bilecik Trafik Kazası Avukatı 15. Yılı

bilecik trafik kazası avukatı

Bilecik trafik kazası avukatı, trafik kazası gerçekleştiğinde; olayı değerlendiren, hukuki açıdan takip eden ve destek veren avukatlardır. Trafik kazası avukatları kazada yaralanan, vefat eden ve ya aracına hasar kaybı uğramış bireylerin destekçileri olarak yanında bulunmaktadırlar.

Bilecik trafik kazası avukatı sigortalı araç sahibi ve sigorta şirketleri arasındaki uyuşmazlıkların çözümü için bulunmaktadır. Trafik kazası avukatları üç tip kaza ile karşı karşıya gelmektedir:

 • Sadece araçların zarar gördüğü maddi hasarlı kazalar,
 • Kaza sonucunda sadece yaralanma var ise; yaralanmalı kaza,
 • Ölüm gerçekleşmiş ise ölümlü kaza.

Bilecik Trafik Kazası Avukatı İletişim Numarası

Bilecik Trafik Kazası Tazminat AvukatıAv. Cuma Ali Koç
Telefon:+90 544 129 34 68
Adres: www.cozumavukatlik.org
Mail:info@cozumavukatlik.org

Bilecik Trafik Kazası Avukatı İle Açabileceğiniz Davalar

Bilecik trafik kazası avukatı ile kaza sonrasında alınacak tazminatlar hasarın bedeni veya maddi olmasına göre değişmektedir:

 • Kaza sonrası çalışılamayan sürede ödenecek tazminat (yaralanmalı kaza),
 • Bakıcı masrafları (yaralanmalı kaza),
 • Tedavi giderleri (yaralanmalı kaza),
 • Beden gücü kaybı (yaralanmalı kaza),
 • Destekten yoksun kalma tazminatı (ölümlü kaza),
 • Maddi tazminat (ölümlü kaza),
 • Araç değer kaybı (ölümlü kaza),
 • Cenaze giderleri(ölümlü kaza),
 • Hastane giderleri(ölümlü kaza).
 • İş Kazası Ceza ve Tazminat Davaları

Tecrübeli ve güvenilir bir avukat aracılığıyla tüm haklar en hızlı ve güvenilir şekilde alınabilecektir. Burada ki en önemli husus ise konusunda uzman bir avukat bulmaktır.

Trafik Sigortası Tazminatı

Bilecik trafik kazası avukatının alanına giren zorunlu trafik sigortası, bir trafik kazası sonucu araçlara veya kazaya karışan üçüncü kişileri güvence altına alan bir sigorta türüdür. Kaza sonunda aracın ve sürücünün kusur oranına bağlı olarak karşı tarafa bir ödeme yapmaktadır. Karşı tarafın hasarına bağlı olarak yapılacak ödeme trafik sigortası tazminat limitini geçtiği durumlarda kişi, geri kalan ödemeyi kendi cebinden yapmaktadır.

2024 Trafik Sigorta Teminatları Nelerdir?

2024 trafik sigortasına giren teminatlar arasında gösterebileceğimiz dört konu bulunmaktadır:

 • Sağlık giderleri teminatları: Kişinin bozulan sağlığının düzelmesi için sağlık kuruluşları harcamalarında sağlanan ödenektir. Sosyal güvenlik kurumu tarafından kapsama alınmaktadır.
 • Sakatlık teminatları: Kazazede de oluşan kalıcı sakatlık durumunda verilen tazminattır. Bu tazminatı etkileyen oran sağlık kuruluşlarından temin edilen heyet raporunda verilmiştir. Sakatlık teminatı sigorta şirketi kapsamı içerisindedir.
 • Vefat teminatı: Trafik kazasında vefat eden kişinin geride kalan yakınlarına verilen destekten yoksun kalma tazminatıdır. Bu tazminatı yanı sıra cenaze masrafları da bu teminat altında sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.
 • Maddi zarar teminatı: Kazada zarar gören araçlar için sağlanan tazminatlardır. Maddi hasarlı trafik kazalarında bu tazminatlardan araç değer kaybı ve araç hasar onarım bedeli sigorta tarafından karşılanır. Aracın bakım ve onarımda kaldığı için alınan ticari kazanç kaybı ve araç mahrumiyet bedeli kusurlu araç sürücüsü tarafından karşılanır.

2024 trafik sigortası teminat limitleri hakkında gerekli ve yeterli bilgi almak istiyorsanız; Bilecik trafik kazası avukatı ile görüşmelisiniz.

2024 Trafik Sigortası Teminat Limitleri Ne Kadar Oldu?

2024 yılında trafik sigortası teminat limitleri yeni değerleme oranı kapsamı içerisinde artmıştır. 2023 yılında sakatlanma ve ölüm için limit 1.200.000 TL iken; 2024 yılında 1.800.000 TL oldu. Araç hasarı için üst limit ise 120.000 TL’den 200.000 TL’ye çıkarıldı.

Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında mağdurları sigorta şirketlerine karşı savunmak sigorta avukatlarının uzmanlık alanıdır. Bu durumda Bilecik sigorta avukatı desteği ve görüşlerini almak, yola beraber devam etmek oldukça önemli bir karar olarak karşımıza çıkmaktadır. İşini ve yolunu bilen avukat ile davalarınız daha hızlı ve daha güvenilir şekilde tamamlanacak, bir hak kaybınız olmayacaktır. Büromuz bünyesinde çalışan uzman avukatlarımız, sigorta konusunda üst düzey bilgilere sahiptir ve temel amaçları müvekkillerine en iyi şekilde hizmet vermektir.

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Avukatı

Gerçekleşen maddi hasarlı trafik kazasında araçlar küçük ya da büyük maddi hasarlar oluşmaktadır. Maddi hasarlı trafik kazasında ise asıl önemli olan aracın trafik sigortası ve kaskosu bulunup bulunmadığıdır. Kazada oluşan bu zararlar sigorta ve kasko tarafından karşılanacaktır. Bu süreci en sağlıklı ve hukuka uygun şekilde tamamlanmak isteniyorsa Bilecik maddi hasarlı trafik kazası avukatı ile görüşülmelidir. Uzman avukatlar ile birlikte çalışma sayesinde küçük rakamlar ile kazazedelerin haklarının yenmesine de engel olunacaktır.

İş Kazası Avukatı

İş yerinin herhangi bir konumdayken, işini gerçekleştiği sırada kazaya uğrayıp yaralanan veya vefat eden kişiler iş kazasına uğramış durumdadır. Bu kazadan sonra Bilecik İş Kazası Avukatı ile çalışıldıktan sonra gerekli yerlere davalar açılabilmektedir. İş Kazası Tazminat Davası ile hem maddi hem de manevi tazminat talepleriniz karşılanacaktır. İyi bir uzman avukat ile çalışmak bu süreci hem en kısa dönemde hem en sağlam sonuçla tamamlayacaktır.

Trafik sigortası kapsamına giremeyen tazminatlar neler?

Trafik sigortası kapsamına girmeyen tazminatlar arasında ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında manevi tazminat bulunmaktadır. Maddi hasarlı trafik kazalarında ise araç mahrumiyet bedeli tazminatı ve ticari kazanç kaybı tazminatı trafik sigorta şirketleri tarafından karşılanmaz.

Bilecik trafik kazası avukatı yüzde kaç alır?

Bilecik trafik kazası avukatı, Avukatlık Kanunu gereği müvekkilinden en az %15, en fazla ise %25 oranında hak talep edebilir.

Kazadan kaç gün sonra dosya açılır?

Trafik kazasının gerçekleşmesinin ardından en fazla 5 gün içerisinde kaza tespit tutanakları sigorta şirketine teslim edilerek dosya açılmalıdır. Teslim edilen evraklar sigorta şirketi tarafından TRAMER’e gönderilir.

Trafik kazalarında fotoğraf şart mı?

Trafik kazasının gerçekleşmesinin ardından ilk yapılacaklar arasında kaza yerinin fotoğrafları çekilmesi gereklidir. Fotoğraf, kazanın ve araçlarda meydana gelen hasarın ispatı açısından önemlidir.

Trafik kazalarında yandan vuran suçlu mudur?

Kazada yandan veya arkadan vurma suçu; takip mesafesini korumama suçunun ihlali sayılmasından dolayı kusurlu bulunmaktadır. Karayolu Trafik Kanunu 52/1-C maddesinde yer alan ifadeler ise bu durumu ispatlamaktadır. İlgili kanun maddesinde yer alan ifadeler: ‘Diğer bir aracı izlerken yukarıdaki fıkrada belirlenen durumları göz önünde tutarak güvenli bir mesafe bırakmak’ şeklindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Kategoriler