Bayburt Trafik Kazası Avukatı 20. Yılı

14/07/2022
bayburt trafik kazası avukatı

Bayburt Trafik Kazası Avukatı Size Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Trafik kazası, karayolları üzerinde gerçekleşen tek ve ya birden fazla aracın karıştığı, sonucunda ölüm, yaralanma ve ya sadece araçların hasar gördüğü olaylardır. Çağımızda ulaşım oldukça önemli bir konuyu kapsamaktadır. Kullanılan araç fazlalığına oranla trafik kazaları da çok olmaktadır. Kazaların sebeplerinden bahsedecek olursak bu konuyu iki ana madde halinde özetleyebiliriz.

  1. Sürücü Kaynaklı Trafik Kazası Sebepleri

-Yayanın geçiş üstünlüğü olduğu yerlerde yayaya hak tanımamak,

-Alkollü iken araç kullanmak,

-Trafik kurallarına uymadan bilinçsiz araç kullanmak,

-Direksiyon hâkimiyeti kurmadan ve yeterli pratiği olmadan trafiğe çıkmak,

-Aşırı hız yapmak.

  1. Yayadan Kaynaklı Trafik Kazaları

-Yaya geçidi, alt geçit ve ya üst geçidi kullanmamak,

-Duran araçların önünden ve ya arkasından fırlamak,

-Trafik işaretleri ve lambalarına dikkat etmemek,

-Yayalar için olan kuralların ihlali,

-Sürücünün geçiş üstünlüğü olduğu yollarda üstünlüğü sağlamamak.

Herhangi bir sebepten sonra hukuki bir sürece girmek isteyen bireyler Bayburt Trafik Kazası Avukatı ile görüşerek yardım ve destek talebinde bulunabilirler. Uzman bir avukat ile çalışıldığı takdirde davalar en güvenilir şekilde ilerleyecek ve sonuçlanacaktır.

Bayburt Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarında ölüm acı ama gerçek bir sonuçtur. Dikkatsizlik, pratiksizlik, alkol vb. durumlar trafik kazalarına sebep olarak insanları hayatlarından koparmaktadır. Vefat eden kişinin yakınları manevi acı yaşarken birde maddi açıdan zorluğa düşmektedir. Bayburt Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ile konuşarak birlikte hem maddi hem manevi tazminatlara dava yolu ile başvuru yapılabilmektedir. Ölümlü trafik kazalarında iki tip tazminat verilmektedir:

  1. Manevi tazminat: Vefat eden kişinin yakınları duyduğu üzüntü ve kederden dolayı talep ettiği tazminat.
  2. Maddi tazminat: Kazada oluşan maddi hasarlar ve destekten yoksun kalanlar için talep edilen tazminat.

Manevi tazminat belirlenirken, tarafların kusur oranları, trafik kazasının meydana geliş şekli ve kazaya karışan iki tarafında sosyal ve ekonomik durumları göz önünde bulundurulur.

Maddi tazminat hesaplanırken ise vefat eden kişinin işçinin yaşı ve maluliyet oranı önemlidir. İşçi vefat ettiği için maluliyet oranı %100 olarak kabul edilmektedir. Yine destekten yoksun kalma tazminatı almaya hak edenlerin yaşları önemlidir.

Bayburt Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ile bu süreci en sağlıklı şekilde atlatacağınızı unutmamalısınız.

Bayburt Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

Ölümlü bir kaza gerçekleştikten sonra vefat eden kişinin ailesinin sosyal ve ekonomik durumlarının etkilenmemesi için destekten yoksun kalma tazminatı verilmektedir. Bu tazminatı alabilecek, talep edebilecek kişiler arasında; vefat eden kişinin anne-babası, eşi, çocukları ve nişanlısı gösterilebilmektedir. Tazminatı alabilmek için hukuki bir süreç işlenmesi gerekmektedir. Bu süreci Bayburt Destekten Yoksun Kalma Tazminatı konusunda uzmanlaşmış bir avukatla ilerletmek daha fayda sağlayacaktır.

Bayburt Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazası sonucu, kazazedeler yaralanmış olarak kurtulmuş olabilirler. Yaralanan kişiler sağlık bakanlığı tarafından belirlenen kuruluşlarda uzman hekimler ile incelemeye girip heyet raporu ve bir maluliyet oranı alabileceklerdir. Bu maluliyet oranı ile Bayburt yaralanmalı trafik kazası tazminat avukatı ile ödenek ve tazminatları bulunmaktadır. Talep edebileceği ödenekler şu şekilde sıralanabilir.

  • Hastane giderleri
  • Bakıcı giderleri
  • Maddi ve manevi tazminatlar
  • Çalışmadığı günler için alınabilen ödenek
  • İş gücü- beden gücü kaybı

Bayburt İş Kazası Avukatı

İş kazasını tanımlamak gerekirse; iş yerinin bir işini yapıyor iken ölüm ve ya yaralanma ile sonuçlanan kazalara iş kazası denilmektedir. Bu ölüm ve ya yaralanma sonucunda yaralanan işçiye heyet sonucu alınan maluliyet oranı kadar, ölümlü bir kaza ise hem maddi hem manevi olarak vefat eden işçinin yakınlarına destekten yoksun kalma tazminatı verilmektedir.  Bu tazminatları talep ederken bir hata yapıp haklarınızı kaybetmemeniz adına bir Bayburt İş Kazası Avukatı ile birlikte çalışmanız sizin lehinize olacaktır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Bayburt Trafik Kazası Kemik Kırığı Tazminatı

Kazalarda yaralanan kişilerde kemik kırıkları olması sık rastlanılan bir vaka durumudur. Kemik kırıkları, açık kırık ve kapalı kırık olarak görülmektedir. Kemik kırıklarından her kemik ve yaralanma şekli ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Bu değerlemeye girmek için kazada yaralanan kişi uzman hekimler eşliğinde bir heyete girmelidir. Heyet sonucunda alınan maluliyet oranı ile Bayburt Trafik Kazası Kemik Kırığı Tazminatı akında tecrübeli bir avukatla tazminatlarınızı alabilirsiniz.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul avukat