Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Batman Trafik Kazası Avukatı 20. Yılı

14/07/2022
batman trafik kazası avukatı

Batman Trafik kazası avukatı: Trafik ve iş kazaları alanında deneyim sahibidir. Yapılan araştırmalara göre en genç nüfusun zarar gördüğü, yılda yaklaşık 30 milyon kişinin yaralanmasına, yılda yaklaşık 1 milyon kişinin ölümüne sebep olan talihsiz olaylara trafik kazası denilmektedir.

Sürücülerin veya yayaların dikkatsiz ve tedbirsiz davranışlarından dolayı kaynaklanmaktadır. Aşırı hız, alkol, telefon vb. dikkat dağıtan eşyalarla uğraşmak, ışık ve kural ihlali yapmak sürücüden kaynaklı trafik kazalarına örnek gösterilebilir.  Yayadan kaynaklı trafik kazalarına örnek olarak ise, trafik lambaları ve levhalarına uygun hareketlerde bulunmamak, yaya geçidi, üst ve ya alt geçidi kullanmamak verilebilmektedir.

>İligili İçerik: Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası <

Gerçekleşmiş bir kaza sonucunda yaralanan birey ve ya ölümlü kaza ise vefat edenin yakınları Batman trafik kazası avukatı ile çalışarak maddi ve manevi tazminatlarını almak için dava yoluyla talep edebilirler.

Batman Trafik Kazası Avukatı ve Maddi Hasarlar

 Tek ve ya birden fazla aracın karıştığı kazalarda sadece araçların hasar aldığı, ölüm ve yaralanma olmayan kazalar maddi hasarlı trafik kazaları olarak kayıtlara geçmektedir. Maddi hasarlı kazaların olmasına karşı her araç sahibinin trafik kazası tespit tutanağını aracında bulundurması önerilmektedir. Sadece maddi olarak zarar olan kazalarda polis çağırılmamaktadır. Sürücüler kendi aralarında tutanağı doldurduktan sonra sigorta şirketlerine durumu bildirerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Kazada hasar gören araç için ödeme sigorta ve kaskodan karşılanmaktadır. Bu zararın karşılanması durumunda sigorta ve kaskoda belirlenen limitleri geçmesi durumunda eksik kalan tutar kazaya sebebiyet veren kişi tarafından karşılanmaktadır.

Araç Değer Kaybı Tazminatı

 Araç değer kaybı gerçekleşen kaza sonucunda aracın aldığı hasar kaybı nedeniyle tadilat ve bakım-onarım işlemlerinden geçen aracın ikinci el piyasasındaki değerini ifade etmektedir. Kaza sonucunda kusurlu olan tarafın hasarını ve değer kaybını karşılamak zorundadır. Bu zorunluluk Türk Ceza Kanunu’nun 1409.maddesinde belirtilmektedir. Araç değer kaybı alanındaki uzman avukatlarımız ile birlikte araç değer kaybı başvurusu yapılabilmektedir. Araç değer kaybı başvurusu için ihtiyaç duyulacak maddeleri şu şekilde belirtebilmekteyiz:

  • Hasar tespit tutanağı,
  • Araçların özellikle zara gören aracın her açıdan çekilmiş fotoğrafları,
  • Ekspertiz raporu,
  • Ruhsat,
  • Aracın tamir edilen yerden aldığı dökümler,
  • Kaza tespit tutanağı.

Batman Trafik Sigortası Avukatı

Sigorta şirketleri ve aracına sigorta yaptıran bireyler arasındaki sözleşmeye bağlı olarak çıkan uyuşmazlıkları konu alan üzerinde uzmanlık geliştiren avukatlar, Trafik Sigortası Avukatlarıdır.  Olası bir kaza sonrasında sigorta şirketleri sözleşmeye dahil ettiği maddeleri yerine getirmediği takdirde araç sahibi zora düşecektir. Araç sahibinin ise bu gibi durumlarda yapacağı Batman Trafik Sigortası Avukatı ile çalışmaktır. Hukuk büromuz bünyesinde çalışan uzman avukatlar ile konuşarak konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası herhangi bir olağan kazaya karşı motorlu araç sahiplerine zorunlu kılınmıştır. Sigortalı aracın bir kazaya karışması halinde sakatlanma, ölüm, maddi hasarlar ve sağlık giderleri için kusur oranına göre bir ödeme yapmaktadır. Bu sigorta, üçüncü kişilere ve ya diğer araçlara vereceğiniz zararlar için sizi güvence altına almaktadır. Karşılaşacağınız kazada ise size yardımcı ve destekçiniz olması için Batman trafik sigortası avukatıyla görüşmeniz fayda sağlayacaktır.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı, trafik kazalarında araçta oluşan maddi hasarlardan sorumlu olmayıp, bedene gelen zararlarda dolayı talep edilebilecek tutarları temsil etmektedir. Yaralanmalı bir trafik kazasında yaralının maluliyet oranına göre bir tazminat, kaza ölümlü ise destekten yoksun kalma tazminatı verilmektedir.

Batman İş Kazası Avukatı

İş kazasına uğrayan bir işçinin ve ya bu kazada vefat eden işçinin yakınlarının maddi ve manevi tazminat talep etmeye hakları bulunmaktadır. Batman iş kazası avukatı aracılığı ile bu tazminatlar en güvenilir şekilde kazanılması gerçek bir sonuçtur.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler