Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Bartın Trafik Kazası Avukatı 20. Yılı

14/07/2022
Bartın Trafik Kazası Avukatı

Bartın Trafik Kazası Avukatı ; Türkiye de araç kullanımı çağın gereği ve nüfus oranına göre oldukça fazladır. Araç kullanımına bağlı olarak trafik kazası da fazlaca görülmektedir. Bartın Trafik Kazası Avukatlarının, trafik kazaları olarak üç farklı sonucuyla karşı karşıya kalmaktadır.

Alanın da uzman bir Trafik Kazası ve İş Kazası Avukatı ile çalışmak sizi rahatlatacaktır. Bartın trafik kazası avukatı ile birlikte hareket ederseniz, dava süreciniz hızlanacağı gibi tazminat miktarınızda artacaktır.

Bartın Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Bunlardan biri Trafik kazalarında sadece yaralanmaların gerçekleştiği kazalardır. Kazada yaralanan kişi iyileşme sürecinden sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sağlık kuruluşlarına giderek bir heyete girmelidir. Bu heyet sonucu alınan maluliyet raporu ile Bartın Trafik Kazası Avukatı aracılığı ile karşı tarafa maddi ve manevi tazminat davaları açabilmektedir.

Trafik kazalarının sonuçlarından bir diğeri kaza yerinde ve ya daha sonra ambulansta, araçta giderken ve ya hastane de ölüm var ise ölümlü trafik kazası olarak adlandırılmaktadır. Vefat eden kişinin yakınları sosyal ve ekonomik yönden sıkıntı çekmemek için Destekten Yoksun Kalma Tazminatı almaktadır. Bu tazminatı alabilecek kişiler de şu şekilde belirlenmiştir:

  • Vefat eden kişinin anne ve babası,
  • Vefat eden kişinin çocukları,
  • Vefat eden kişinin eşi,
  • Vefat eden kişinin nişanlısı.

Trafik kazalarının sonuçlarından bir de sadece araçların hasar aldığı maddi hasarlı trafik kazaları vardır. Bu tip kazlarda polis çağrılmadan kazaya karışan kişiler kendi aralarında kaza tespit tutanağı tutarak sigorta şirketlerine bildirmeleri gerekmektedir.

Bartın Sigorta Avukatı

Trafik kazasına karışmış bir sigortalı aracın kaza sonucunda sigorta şirketinin verdiği teminatları yerine getirmemesi durumu araç sahibini zora sokmaktadır. Bu gibi durumlarda trafik sigorta şirketine, Bartın Trafik Sigortası Avukatı ile hukuki yoldan bir dava açılabilmektedir. Trafik sigortasından para almak için izlenecek yollar sigortacılık kanununda ve sonradan düzenlenen yönetmeliklerle ile tespit edilmiştir.

Bartın Sigorta avukatlı, aracına sigorta yaptıran kişiler ve sigorta şirketleri arasındaki davalara bakmaktadır. Alanın da uzman, tecrübeli bir avukat ile çalışmak dava sürecinizi hızlandırarak güvenli bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Çözüm Avukatlık  bünyesinde çalışan uzman avukatlarımız sizlere bu konuda engin tecrübeleri ile yardımcı ve destekçi olmaktadır.

Yaralanmalı Trafik Kazası tazminat Avukatı; Yaralanmalı kazaların kendi içerisinde zorlukları vardır.

Trafik Sigortası ve Trafik Kazası Kusur Oranı; Kaza geçiren araçların trafik sigortası olup olmadığı önemli bir husustur. Sigorta şirketleri kazaya karışan araçların kusur oranı kadar bir ödeme yapmaktadır. Yani kazaya karışan aracın %80 kusur oranı varken ödeme ona göre, kazaya karışan aracın kusur oranı %20 ise sigorta şirketinin ödemesi ona göre olacaktır. Araçlarda oluşan hasarların karşılandığı tutar trafik sigortası teminat limitlerini aştığı takdirde geriye kalan ödemeyi kazaya karışan kişi kendi cebinden ödemektedir. Trafik kazası kusur oranı değerlendirmesi dosyayı yürüten Bartın trafik kazası avukatı tarafından bir kez daha yapılacaktır.

Araç Hasar Değer Kaybı Bartın

Bir kazaya karışan aracın tadilat ve bakım işleri bittikten sonra ikinci el motorlu taşıt piyasasında olan değerini ifade etmektedir. Gerçekleşen kazada kusurlu olan tarafın sigortası karşı tarafın maddi hasarlarını karşılaması zorunludur. Bartın Sigorta Avukatı ve Bartın Trafik Kazası avukatı ile Araç Değer Kaybı Başvurusu yapabilirsiniz.

Araç Mahrumiyet Bedeli; Trafik kazalarına karışan araçların küçük ya da büyük maddi hasarlar aldığı görülmektedir. Hasar alan aracın bakım ve onarımda kalıp kullanılmadığı günler için verilen tazminata Araç Mahrumiyet Tazminatı denilmektedir. Araç mahrumiyet tazminatı hesaplaması aracın onarımda kaldığı gün ile hasarlı aracın günlük ikamesinin çarpımı olarak gösterilmektedir.

Bartın İş Kazası Avukatı

İşverenin bir işini iş yerinde veya dışarıda bir konumda gerçekleştirirken ya da iş yerinin tahsis ettiği araçla seyahat durumundayken geçirilen kazalara iş kazası denilmektedir. İş kazaları yaralanmalı ve ölümlü sonuçlar ile ortaya çıkmaktadır. Yaralanmalı iş kazalarında yaralanan işçiye iş kazası maluliyet oranı kadar bir tazminat verilmektedir. İş kazası ölümlü ise vefat edene işçinin yakınlarına Destekten Yoksun Kalma Tazminatı verilmektedir. İş kazası sonucu başlayacak olan hukuki süreç için büromuzda bulunun alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bartın SGK Avkuatı; Bartın İş Kazası Avukatı ile SGK sürecini de takip edebilirsiniz. Zira İş kazası tazminat davası için sigortanın yürüttüğü işlemlerde oldukça önemlidir. İş kazası sonrasında sigorta sürece dahil edilmelidir. İş kazası bildirimi ardından olaya SGK müfettişleri de müdahil olacaktır. Öncelikle kazayla ilgili soruşturma evrakları ve ilgili deliller incelenerek kazanın bir iş kazası olup olmadığına karar verilecektir. Sürecin incelenmesinin ardından iş kazasında yaralanan kişiler için takip başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler