Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Balıkesir Trafik Kazası Avukatı 20. Yıl

14/07/2022
balikesir trafik kazasi avukati

Balıkesir’de gerçekleşen bir trafik kazası nedeniyle açılan bir tazminat davasında, Maddi ve manevi tazminat haklarını almaları için mağdurlara destek olan avukatlara Balıkesir Trafik Kazası Avukatı denilmektedir. Ölümlü, yaralanmalı veya sadece maddi hasarlı trafik kazalarında hukuki süreç uzman avukatlar ile yönetilmelidir. Uzman avukat desteği hak kayıplarının oluşmaması adına çok önem arz etmektedir.

Balıkesir Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Balıkesir Trafik Kazası Avukatı trafik kazaları hukuku davalarına bakan özel uzmanlık gerektiren bir avukatlık alanıdır.

Özellikle artan araç sayısı ile birlikte daha fazla kaza oluşmaktadır. Artan kazaların neticesinde Balıkesir Trafik Kazası Ceza Avukatı ihtiyacının önemi gün geçtikçe artmaktadır. Trafik Kazaları ile ilgilenen Trafik Kazaları Hukuku, Borçlar Kanunu’nun alt dalı olan Tazminat Hukukuna dayanır. Trafik Kazası Hukuku ile ilgili avukatlık hizmetleri yaralamalı kazada yaralamalı kazalar alanında uzman Balıkesir Kaza Avukatı tarafından, ölümlü bir kaza olduğunda ölümlü kazalar alanında uzman Avukat tarafından gerçekleştirilmektedir.

Balıkesir Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü olmayan ancak ağır bir yaralanmalı bir trafik kazasında, kazada zarar gören tarafın aşağıda belirtilen kayıplarının alınması için alanında uzman Balıkesir Trafik Kazası Ceza Avukatı ile çalışması gerekmektedir. Yaralamalı kazalarda maddi ve manevi zararların tazmini talep edilebilmektedir.

  • Mağdurun tedavi giderleri,
  • Yaralanma nedeniyle çalışamadığı günlere karşılık kazanç kayıpları,
  • Çalışma gücünün kaybetmesi nedeniyle manevi tazminat talepleri,
  • Araç için ortaya çıkan giderler,

Balıkesir Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölüm ile sonuçlanan bir trafik kazasında aşağıda belirtilen haklarının sorumlulardan (şüpheliden ya da sigorta şirketlerden) alınması için gerekli yasal prosedürler Balıkesir Ölümlü Trafik Kazası Avukatı tarafından takip edilmektedir. Özellikle hakların tazmini mahkeme sürecine bırakmadan halletmek için ellerinden geleni yapan avukatlar sürecin uzamasının ve mağdurların daha fazla zarar görmesini engellemek için çalışmaktadır.

  • Ölenin yakınlarına destekten yoksun kaldıkları için tazminat,
  • Aracın uğradığı zarar,
  • Cenaze için katlanılan masraflar,
  • Ölen kişinin hastane giderleri,
  • Ölenin yakınlarının yaşadığı keder ve elemin karşılığı olarak manevi tazminat

Balıkesir Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Yine ölüm ya da yaralamanın olmadığı ancak ciddi maddi zararların oluştuğu davalarda da uzman avukat desteği almak gerçekleştirilen masraf ve giderlerin tazmini ve poliçelerden doğan hakların alınması noktasında uzman avukatlık hizmeti desteği almak gerekmektedir. Haklar bilinmediği mağduriyetler kaçınılmaz olmaktadır. Toplumumuzda hukuki süreçlere hakim olmayan haklarını bilmeyen pek çok vatandaş bulunmaktadır. Ayrıca son yıllarda yaşanan usulsüzlükler nedeniyle taraflar daha temkinli olmalıdır. Özellikle sigorta simsarlarının son yıllarda trafik kazalarında mağdurları daha da mağdur ettikleri görülmektedir. Sigorta şirketleri ile anlaşan simsarlar tarafların hakkı olan rakamların çok azı bir miktarında tazminat teklifleri yaparak kişilerin bu teklifleri kabul etmesi için hatalı bilgi paylaşımları yapmaktadır. Bu nedenle yaşanan bir trafik kazasında teklifler kabul edilmeden en azından uzmanlardan danışmanlık hizmeti alınması mağduriyeti azaltacaktır.

Balıkesir Sigorta Avukatı

Sigorta şirketlerinin ödemeleri gereken tazminatların ne olacağı, mağdurların poliçeden doğan haklarının tespit edilmesi için uzman Balıkesir Trafik Kazası Avukatı desteği gerekmektedir, çünkü bazı durumlarda tazminatlar belirlenen üst sınırdan daha az belirlenebilmekte ve üst sınırdan fazla olan rakamın kusuru olan taraftan alınması gerekmektedir. Kusuru olan tarafın vefatı durumunda bu sorumluluk kanuni mirasçılarına geçmektedir. Bu kapsamda kusurlu olan tarafların ve mirasçıların karşılaşacakları hukuki süreçlerde temsil edilmesi gerekmektedir. Uzman Balıkesir Sigorta Avukatı kazaya karışan tarafların mağduriyet yaşamaması adına herkesin kanunu hakkı olan savunma hakkını onların vekaletlerini alarak yapmaktadır.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Balıkesir İş Kazası Avukatı

Trafikte meydana gelen kazaların bir kısmı iş kazası olarak da kabul edilmektedir. Bunun nedeni trafikte olması sebebinin işveren tarafından verilen bir görevin ifası anında gerçekleşmiş olması ve/veya işe gidip gelirken kullandığı servis aracında kazanın olmasıdır. Trafik kazasında aynı zamanda bir iş kazası durumu söz konusu ise Balıkesir İş Kazası Avukatı  desteği almak ve oluşan maddi ve manevi sorunların çözümünü uzman avukatlara bırakmak doğrudur.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Kazalarda sıklıkla maddi zararlar ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan maddi zararlar Trafik Kazası Avukatı tarafından kolaylıkla çözüme kavuşturulmaktadır. Toplumumuzda her işi kendi çabaları ile halledeceğine dair genel bir inanış vardır. Bu nedenle de sorun yaşayan kişiler uzman desteği almak yerine süreci daha önce başına benzer olaylar gelen kişileri referans kabul edip sorunu çözmeye çalışmaktadır. Bu yaklaşım çoğu kişinin haklarını kaybetmesine neden olmaktadır. Her olayın doğası farklıdır ayrıca sürekli olarak değişen bir dünyada olayları standartlaştırmak mümkün olmamaktadır.

Balıkesir Trafik Kazası Avukatı maddi ve manevi zararların tazmin edilmesi konusunda detaylı olarak çalışmaktadır. Tarafların kaza sırasında uğradığı mağduriyetler detaylı olarak incelenmekte tüm hukuki hakları tespit edilmektedir.

Balıkesir Otobüs Kazası Tazminat Avukatı

Ulaşım sektörünün en çok kullanılan yöntemi otobüsler olarak tercih edilmektedir. Nüfus sayısının fazlalığına oran ile kullanılan otobüs minibüs vb. sayılarında da fazlalık görülmektedir. Araç sayısının fazla olmasından dolayı otobüslerin karıştığı trafik kazası sayısı da fazladır. Ancak yolcu konumda olan birçok kişi tarafından bu kaza sonucunda tazminat hakları olduğu bilinmemektedir. Hak edilen tazminatların temin edilebilmesi için Balıkesir Otobüs Kazası Tazminat Avukatından bilgi alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler