Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Antalya Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
antalya trafik kazasi avukati

Trafik kazası yaşayanların haklarını savunmak üzere çalışan Antalya Trafik Kazası Avukatı trafik kazaları ile ilgili kanunlara hakimdir. Yaşanılan trafik kazasında gerekli tüm prosedürler itina ile takip edilmektedir. Oluşan zararlar nedeniyle tazminat işlemleri süreçlere hakim avukatlarca  yürütülmektedir.

Antalya Trafik Kazası Avukatı İle Neler Yapabilirsiniz?

Antalya Trafik Kazası Avukatı karayolları trafik kanununa göre trafik kazası kabul edilen olaylarla ilgilenen avukatlardır.

Trafik kazaları oldukça korkutucudur.  Yaşanılan bir kazada ciddi maddi zararlar aynı zamanda manevi zararlar oluşmaktadır. Oluşan bu zararların giderilmesi süreci de neredeyse kaza kadar zor ve korkutucudur. Bu zorlu hukuki süreçte Kaza Avukatı desteği alınmalıdır.

Trafik Kazası Avukatı kazalar nedeniyle ortaya çıkan sorunların giderilmesi alanında çalışmaktadır. Maddi ve manevi zararların karşılığında talep edilen tazminat davaları Kaza Avukatı tarafından yürütülmektedir. Trafik kazaları sonucunda araçlarda değer kaybı oluşmaktadır. Araç değer kaybı dava sürecinden sonra bilirkişiler tarafından belirlenmektedir. Değer kaybı sürecini yürütmek üzere Antalya Trafik Kazası Avukatı destek sunabilmektedir.

Trafik kazaları son yıllarda araç sayısındaki artışa paralel oranda artmaktadır. Bu kazalar nedeniyle hukuki süreçler oldukça yorucu olmaktadır. Özellikle yaralanma ve ölüm ile sonuçlanan trafik kazalarında manevi olarak yıpranan kazazedeler için dava süreçlerini yürütmeye hazır avukat destekleri söz konusudur. Uzman avukatlar yaşanan mağduriyetleri en ince ayrıntısına kadar irdeleyerek en iyi sonucu almaktadır.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Antalya Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Yaralanmalı trafik kazalarında mağdurların kendisi tazminat davası açabilmektedir. Yaralanan kişinin ağır bir yaralanması söz konusu ise ya da bir uzuv kaybı oluşmuşsa, yaralanan tarafın yakınları da tazminat davası açabilmektedir. Açılan davada talep edilmesi muhtemel başlıklar aşağıda sayılmaktadır.

 1. Manevi tazminat istemi,
 2. Kaza nedeniyle ortaya çıkan her türlü tedavi harcamaları,
 3. Yaralanma nedeniyle oluşan kazanç kayıpları,
 4. Çalışma gücü kaybı nedeniyle ortaya çıkabilecek kayıplar,

Antalya Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı yaralanmalı trafik kazalarında mağdur ve yakınlarının hukuki mücadelesinde onlara destek olmaktadır.

Antalya Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Antalya nüfusu kalabalık bir ilimizdir. Ayrıca bir turizm bölgesi olduğu için yıl içinde sürekli olarak nüfusu artmaktadır. Araç sayısı da nüfus nedeniyle artış göstermektedir. Dikkatsiz sürücüler nedeniyle kaza sayısında da artma söz konusudur. Trafik kazalarında kazazedelerin haklarını savunmak üzere Antalya Ölümlü Trafik Kazası Avukatı gerekmektedir.

Ölümlü trafik kazalarında ölen kişinin bakmak zorunda olduğu ailesi manevi tazminat talebinde bulunabilmektedir. Ölümlü bir trafik kazasında manevi tazminat talep edebilecek kişiler ;

 1. Ölenin eşi,
 2. Ölenin çocukları,
 3. Ölenin anne ve/veya babası
 4. Ölenin nişanlısı olabilir.

Ölüm durumunda talep edilebilecek tazminatlar;

 1. Destekten yoksun kalma tazminatı
 2. Manevi tazminat
 3. Cenaze masrafları
 4. Ölüm kaza anında olmadıysa ortaya çıkan tedavi giderleri
 5. Araç değer kaybı miktarı

Antalya Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Antalya Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı tazminat davaların mağdurlar adına yürüten uzman kişilerdir. Bu avukatlar borçlar hukuku ve tazminat hukukuna tam olarak hakimdir. Mağdurların zararlarını belirlerken oldukça dikkatli davranırlar. Maddi ve manevi tüm hakları avukatlarca tespit edilmektedir.

Antalya Trafik Kazası Ceza Avukatı

Trafik kazalarında çok sayıda evrak işleri söz konusudur. Tüm evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yorucu evrak işlerinin Antalya Trafik Kazası Ceza Avukatı yardımıyla gerçekleştirilmesi dava sonuçlarını olumlu etkilemektedir.  Trafik kazalarında ortaya çıkan sorunların sorumlularının ceza alması için başarılı trafik kazası ceza avukatları ile çalışılmalıdır.

Antalya Sigorta Avukatı

Antalya Sigorta Avukatı sigorta şirketleri ve sigortalıların arasındaki anlaşmazlıklara çözüm sunmak üzere çalışmaktadır. Sigorta avukatları tüm kanunlara hakim olmasının yanı sıra sigortacılık kanunu ve türk ticaret kanununda ayrıca uzmanlaşmıştır.

Antalya İş kazası Avukatı

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu İş kazası olarak trafik kazalarına da yer vermektedir. Gerçekleşen kazanın iş kazası sayılabilmesi için özel şartlar bulunmaktadır. İş kazaları ve trafik kazaları nedeniyle ortaya çıkan maddi ve manevi tazminat sürecine Antalya İş kazası Avukatı  destek sunmaktadır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Sigortanın ödeyeceği tazminatlar için yasanın öngördüğü başvuru şartını mutlaka yerine getirmelisiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler