Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Ankara Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
Ankara Trafik Kazası Avukatı

Ankara Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazaları sonucu ortaya çıkan maddi ve manevi tazminat haklarının tazmin edilmesi Ankara Trafik Kazası Avukatı tarafından yapılmaktadır. İlgili trafik kazası avukatları detaylı olarak süreci takip ederek hakların sonuna kadar tazmin edilmesi için çalışmaktadır. Yaşanan bir trafik kazasında süreçlerin bireysel olarak değil uzman avukat desteği takip edilmesi hak kayıplarının yaşanmaması adına önem arz etmektedir.

Ankara Trafik Kazası Avukatı
Ankara Trafik Kazası Avukatı

Ankara Trafik Kazası Avukatı Size Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Ankara Kaza Avukatı trafik kazalarında ortaya çıkan mağduriyetlerinin giderilmesi için hizmet sunmaktadır.

Ankara gibi başkent olan bir şehrin, yoğun bir araç trafiği vardır. Yoğun araç sayısı, doğal olarak kaza sayısında da artışı beraberinde getirmektedir. Trafik kazalarının artması sonucunda Kaza Avukatı ihtiyacı da artmıştır.

Trafik kazası karayolunda hareket eden bir veya daha fazla aracın karışmış olduğu maddi hasar, yaralanma ve/veya ölümle sonuçlanmış olaydır. Bu olaylarda meydana gelen zararların tazminini yapmak avukatın işidir. Maddi hasarlı araç kazalarında ortaya çıkan maddi kayıpların nasıl giderileceği, sürece nasıl başlanacağı, gerekli evrakların ne olduğu genellikle kazazedelerce tam olarak bilinmemektedir. Bu nedenle de trafik kazası geçiren kişiler hak kayıpları yaşamaktadır. Ancak bu alanda özel olarak çalışan Avukat hak kayıplarını engellemek için bulunmaktadır. Trafik kazası hukuki süreçlerinin uzmanlarına bırakılması, zararların tam olarak tazmin edilmesinde önemlidir.

Ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanan kazalarda maddi hasarın yanı sıra manevi zararlarda söz konusu olmaktadır. Maddi ve manevi zararların tespit edilmesi için birden fazla kavramın birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir. Kazazedeler bu bilgiye sahip olmadıkları için çoğunlukla mağduriyetleri büyümektedir. Yaşanan yaralanmalı/ölümlü bir trafik kazasında süreçlerin takibi muhakkak alanında başarılı bir Ankara Trafik Kazası Avukatı tarafından gerçekleştirilmelidir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Ankara Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Yaralanmalı bir trafik kazasında kazazede hem maddi hem de manevi tazminat talep edebilmektedir. Maddi ve manevi tazminat süreçlerinin tümünü Ankara Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı ile sürdürmek gerekmektedir. Avukat desteğinin gerekli olmasının ana sebebi, hak kayıplarına uğranmasının önüne geçmektir.

Yaralanmalı bir trafik kazasında talep edilebilecekler;

 1. Manevi tazminat,
 2. Yaralanan kişinin tedavi masrafları,
 3. Aracını tamir ettirirken katlandığı giderler,
 4. Yaralı olduğu dönemde çalışamadığı için kişinin kaybettiği gelirler,
 5. Yukarıda sayılanların dışında eğer yaralanma nedeniyle bir güç kaybı yaşadıysa bu sürecin geleceği etkileme durumu söz konusu ise çalışma gücünün azalması nedeniyle ortaya çıkacak zararın da tazmini talep edebilir.

Ankara Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ankara Ölümlü Trafik Kazası Avukatı ölümlü bir kazada ortaya çıkan zararların tazmini gerçekleştirmek için elinden gelen her şeyi yerine getiren avukatlık alanıdır. Ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu taraflarında mağduriyetleri söz konusu olduğundan bu alanda uzman avukatlar ile çalışmak önemlidir.

Ölümle sonuçlanmış bir trafik kazasında talep edilebilecek zararlar;

 1. Ölenin anne, baba, eş, çocukları ve nişanlısının talep edebileceği manevi tazminat,
 2. Ölen kişi için gerçekleştirilen cenaze masrafları,
 3. Ölen kişi için varsa ölüm öncesi gerçekleşen tedavi giderleri,
 4. Ölenin yakınları için destekten yoksu kalma tazminatı
Maddi Hasarlı Trafik Kazası
Maddi Hasarlı Trafik Kazası

Ankara Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Maddi hasar ortaya çıkmış trafik kazalarında kusur oranına göre maddi hasarın tazmini önemlidir. Bu kapsamda pek çok evrak işi ortaya çıkmaktadır. Bu yoğun evrak trafiğini yönetmek ve ortaya çıkan maddi hasarın tam olarak tahsil edilebilmesi için Ankara Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı ile çalışmak gerekmektedir.

Ankara Otobüs Kazası Tazminat Avukatı

Otobüs kazası tazminatlarından koltuk sigortası; sürücü, sürücü yardımcıları ve yolcuları teminat altına almaktadır. Koltuk sigortasının kapsam altına aldığı teminatlar ise;

 • Ölüm,
 • Tedavi,
 • Sakatlık teminatlarıdır.

Koltuk sigortası kapsamında kazazedelerin sakatlanma ve ölüm giderleri için 175.000 TL; tedavi giderleri için 175.000 TL limitleri bulunmaktadır.

Otobüs kazası tazminatlarından bir diğeri ise sigorta şirketlerinin kalıcı hasar veya vefat halinde sağladığı ödemelerdir. Kaza da vefat eden kişinin yakınlarına Destekten Yoksun Kalma Tazminatı verilirken; yaralanan kazazedenin kalıcı hasarına ilişkin tazminat ödemesi yapmaktadır. Tazminat hesaplamasında etkili olan faktörler ise;

 • Kazazedenin yaşı ve maaşı,
 • Maluliyet (sakatlık) oranı,
 • Kazanın gerçekleşmesindeki kusur oranıdır.

Ankara Trafik Kazası Ceza Avukatı

Yaralama ve ölümle sonuçlanmış trafik kazalarında kazazedeler ve yakınları sorumluların gerekli cezayı almasını arzulamaktadır. Bu nedenle de zor bir hukuki sürecin içine düşen mağdurlara yol gösterecek, sorumluların gereken cezayı almasını sağlayacak avukat ihtiyacı oluşmaktadır. Ankara Trafik Kazası Ceza Avukatı trafik kazaları sonrasındaki ceza davalarını takip eden avukatlık dalıdır. Kapsamlı bir şekilde dava takip edilerek, sorumluların gerekli cezayı alması sağlanmaktadır.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Ankara Sigorta Avukatı
Ankara Sigorta Avukatı

Ankara Sigorta Avukatı

Meydana gelen bir trafik kazasında, en önemli faktörlerin başında değer kaybı bulunmaktadır. Kazaya karışan araçlar arasında farklı kusur oranları bulunmaktadır. Bu kazalarda kusuru daha fazla araç sahibi ve o aracın sigortacısı kusuru daha az olan aracın değer kaybını ödemektedir. Trafik kazalarında sigorta firması ile yürütülecek işlemler oldukça yorucudur. Aynı zamanda mevzuatlara hakim olunmadığı için de hak kayıpları ortaya çıkmaktadır. Bir hak kaybı yaşamamak için Ankara Sigorta Avukatı çalışmak mantıklıdır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı<

Ankara İş Kazası Avukatı

Ankara İş Kazası Avukatı trafik de ortaya çıkan iş kazalarının mevzuatlara uygun şekilde takip edilmesinden sorumludur.  Gerekli kanunlar kapsamında iş kazası yaşamış kazazedenin tüm maddi ve manevi tazminat süreci takip edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler