Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Aksaray Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
Aksaray Trafik Kazası Avukatı

Aksaray Trafik Kazası Avukatı hizmeti, trafik kazaları gibi olaylarda oluşan tüm hukuksal yani yargı sürecinin kanunlara uygun olarak yürütülmesi faaliyettir.

Aksaray Trafik Kazası Avukatı desteği almak isteyenlerin, çalışacağı avukatı seçmesi önemli bir karardır. Seçim yaparken detaylı araştırma yapmak gerekmektedir. Anlaşma yapılacak Aksaray Kaza Avukatı seçiminde avukatın trafik kazalarında uzman olup olmadığının kontrolü önemlidir. Alanında uzman avukatlar ile çalışıldığında süreç daha doğru işlemektedir. Bu nedenle seçim yapmadan önce araştırma yapmak, sonrasında Trafik Kazası Avukatı ile anlaşma yapmak daha mantıklıdır. Doğru bir avukat ile çalışmak ortaya çıkabilecek hak kayıplarını engellemektedir.

Aksaray Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Trafik kazası sonucu meydana olaylarda ortaya çıkan zararların karşılanması için 3 ayrı dava açılmaktadır. Kazanın hukuki sonuçlarının ceza açısından değerlendirildiği ilk aşama polisin topladığı deliller sonrasında savcılık tarafından iddianameye dönüşmektedir. Ceza yargılaması, Maddi ve Manevi tazminat davaları açılmaktadır. Kazanın türüne göre açılabilecek davalar;

  • Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Destekten Yoksun Kalma Tazminat Davası
  • Kazanç Kaybı Tazminat Davası
  • Araç Değer Kaybı Tazminat Davası

Uzmanlık olarak trafik kazalarını benimseyen bu alanda başarılı davalara ve süreçlere emek vermiş bir Trafik Kazası Avukatı bularak süreç uzman ellere teslim edilmelidir. Destekten yoksun kalan geri kalanlara verilmesi gereken tazminatın hesaplanmasında ve manevi olarak oluşan zararın hesaplanması ve tazmin edilmesinin sağlanmasında uzman trafik kazası avukatları önemli görevler üstlenmektedir. Bu süreçler zor süreçlerdir ve özel bilgi donamına sahip olmayı gerektirmektedir. Bu işlerin uzmanları avukatlık mesleğini benimsemiş kişilerdir. Yaralanmış kişilerin söz konusu olduğu kazalar, ölüm ile sonuçlanan kazalar ve sadece maddi hasarların oluştuğu kazalarda Aksaray Trafik Kazası Avukatı yaşanan duruma uygun prosedürleri uygulayarak mağdurların haklarını korumaktadır.

Aksaray Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı

Artan nüfus buna paralel olarak ortaya araç artışı, kazalarında sayısında artmaya neden olmaktadır. Yaşanan kazalar da büyük ya da küçük mağduriyetler söz konusu olmaktadır. Bazı kazalarda yaralanma ve ölüm ile sonuçlanan geri dönülmez mağduriyetler oluşmaktadır. Yaralanmalı kazalarda kazazedeler için kazadan doğan bazı haklar oluşmaktadır. Bu hakların neler olduğunu öğrenmek ve tüm haklarını sorumlulardan almanın en iyi yolu Aksaray Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı ile çalışmaktır.

>İlgili İçerik: Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası <

Aksaray Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölen kişinin arkasında mağdur eşler ve çocuklar kalmaktadır. Mağdurların haklarını alabilmesi ciddi bir hukuki süreç ortaya çıkmaktadır. Ölümlü kazalarda çalışılacak Aksaray Ölümlü Trafik Kazası Avukatı alanında uzman olmalıdır. Ölümle sonuçlanan ve ölen kişinin %100 kusurlu olduğu bir trafik kazasında bile ölen kişilerin tazminat hakları söz konusu olmaktadır. Tazminat hakları ve maddi zararların tazmini noktasında mevzuatlara hakim olan, tazmin için kimlerin sorumlu olduğunu bilen avukatlar ile çalışmak gerekmektedir. Aksi durumda süreçler yıllarca sürmektedir.

>İlgili İçerik: Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası <

Aksaray Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı

Araçların tek ya da çift taraflı bir kazaya karışması ile ortaya çıkan kırılma, bozulma ve zarar oluşması maddi hasarlı kaza olarak nitelendirilmektedir. Maddi hasarlı kazalarda kusur oranlarının belirlenmesi önemlidir. Aracı hasar gören tarafa ödenecek tazminat kusur oranına ve kaza tutanaklarında belirlenen esaslara göre belirlenir. İşlemlerin hatalı olması adına Aksaray Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı ile çalışılmalıdır.

>İlgili İçerik: Araç Değer Kaybı Tazminat Davası <

Aksaray Trafik Kazası Ceza Avukatı

Trafik kazalarında sorumluların ceza almasının sağlanması çok önemlidir. Aksaray Trafik Kazası Ceza Avukatı ile çalışmak mağdurların sorumlulara karşı savunulması adına gereklidir. Görmüş oldukları maddi ve manevi zararların tazmini mağdurların rahatlaması için önemlidir. Sorumluların gerekli cezayı alması için trafik kazası ceza avukatları gereken tüm işlemleri yerine getirmektedir.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı <

Aksaray Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında taraflardan biri de sigorta şirketleridir. Sigorta şirketleri karşısında, kazazedelerin haklarını savunmak gerekmektedir. Bu kapsamda Aksaray Sigorta Avukatı desteği almak önemlidir. Özellikle sigorta simsarlarının mağdurları daha da mağdur etmemesinin önüne geçmek için onların haklarını savunacak uzman avukat desteği önemlidir. Simsar adı verilen kişilerin küçük rakamlar ile mağdurların haklarını gasp ettiği pek çok olay ortaya çıkabilmektedir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı <

Aksaray İş kazası Avukatı

Gerçekleşen kazaların bazıları iş kazası olarak kabul edilmektedir. Bir iş için yapılan yolcuklar da meydana gelen trafik kazaları trafik iş kazası olarak kabul edilmektedir. Bu kazalarda oluşan maddi kayıplar, yaralanma ve ölüm durumları iş kazası olarak da değerlendirilmektedir.  İş kanunu, borçlar kanunu,  karayolları trafik kanunu vb. tüm kanunlara hakim olmayı gerektiren iş kazaları savunması uzman Aksaray İş Kazası Avukatı tarafından yapılmalıdır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı <

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler