Aksaray Trafik Kazası Avukatı

Aksaray Trafik Kazası Avukatı

Aksaray trafik kazası avukatı, trafik kazalarında yaşanan hukuki uyuşmazlıkların çözümü konusunda uzmanlaşmış bir avukattır. Trafik kazasına karışan veya trafik kazası nedeniyle zarar gören kişiler, trafik kaza avukatının yardımıyla tazminat ve ceza davalarını takip edebilirler.

Trafik kazaları, günümüzde en sık karşılaşılan hukuki uyuşmazlıklardan biridir. Aksaray’da trafik kazasına karışan veya trafik kazası nedeniyle zarar gören kişiler, bu uyuşmazlıkları çözmek için bir avukattan yardım alabilirler.

Trafik kaza avukatı, trafik kazası nedeniyle oluşan maddi ve manevi zararların tazmini için gerekli hukuki işlemleri yapar. Bu kapsamda, trafik kazası tutanağının alınması, kaza raporu hazırlanması, kusur tespiti yapılması, tazminat miktarının belirlenmesi ve tazminat davası açılması gibi işlemleri yürütür.

Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Trafik kazası sonucu meydana olaylarda ortaya çıkan zararların karşılanması için 3 ayrı dava açılmaktadır. Kazanın hukuki sonuçlarının ceza açısından değerlendirildiği ilk aşama polisin topladığı deliller sonrasında savcılık tarafından iddianameye dönüşmektedir. Ceza yargılaması, Maddi ve Manevi tazminat davaları açılmaktadır. Kazanın türüne göre açılabilecek davalar;

  • Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Davası
  • Destekten Yoksun Kalma Tazminat Davası
  • Kazanç Kaybı Tazminat Davası
  • Araç Değer Kaybı Tazminat Davası

Uzmanlık olarak trafik kazalarını benimseyen bu alanda başarılı davalara ve süreçlere emek vermiş bir Trafik Kazası Avukatı bularak süreç uzman ellere teslim edilmelidir. Destekten yoksun kalan geri kalanlara verilmesi gereken tazminatın hesaplanmasında ve manevi olarak oluşan zararın hesaplanması ve tazmin edilmesinin sağlanmasında uzman trafik kazası avukatları önemli görevler üstlenmektedir. Bu süreçler zor süreçlerdir ve özel bilgi donamına sahip olmayı gerektirmektedir. Bu işlerin uzmanları avukatlık mesleğini benimsemiş kişilerdir. Yaralanmış kişilerin söz konusu olduğu kazalar, ölüm ile sonuçlanan kazalar ve sadece maddi hasarların oluştuğu kazalarda Aksaray Trafik Kazası Avukatı yaşanan duruma uygun prosedürleri uygulayarak mağdurların haklarını korumaktadır.

Yaralanmalı Trafik Kazası

Artan nüfus buna paralel olarak ortaya araç artışı, kazalarında sayısında artmaya neden olmaktadır. Yaşanan kazalar da büyük ya da küçük mağduriyetler söz konusu olmaktadır. Bazı kazalarda yaralanma ve ölüm ile sonuçlanan geri dönülmez mağduriyetler oluşmaktadır. Yaralanmalı kazalarda kazazedeler için kazadan doğan bazı haklar oluşmaktadır. Bu hakların neler olduğunu öğrenmek ve tüm haklarını sorumlulardan almanın en iyi yolu Aksaray Yaralanmalı Trafik Kazası Avukatı ile çalışmaktır.

>İlgili İçerik: Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminat Davası 

Ölümlü Trafik Kazası 

Ölen kişinin arkasında mağdur eşler ve çocuklar kalmaktadır. Mağdurların haklarını alabilmesi ciddi bir hukuki süreç ortaya çıkmaktadır. Ölümlü kazalarda çalışılacak Aksaray Ölümlü Trafik Kazası Avukatı alanında uzman olmalıdır. Ölümle sonuçlanan ve ölen kişinin %100 kusurlu olduğu bir trafik kazasında bile ölen kişilerin tazminat hakları söz konusu olmaktadır. Tazminat hakları ve maddi zararların tazmini noktasında mevzuatlara hakim olan, tazmin için kimlerin sorumlu olduğunu bilen avukatlar ile çalışmak gerekmektedir. Aksi durumda süreçler yıllarca sürmektedir.

>İlgili İçerik: Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası 

Maddi Hasarlı Trafik Kazası 

Araçların tek ya da çift taraflı bir kazaya karışması ile ortaya çıkan kırılma, bozulma ve zarar oluşması maddi hasarlı kaza olarak nitelendirilmektedir. Maddi hasarlı kazalarda kusur oranlarının belirlenmesi önemlidir. Aracı hasar gören tarafa ödenecek tazminat kusur oranına ve kaza tutanaklarında belirlenen esaslara göre belirlenir. İşlemlerin hatalı olması adına Aksaray Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tazminat Avukatı ile çalışılmalıdır.

İlgili İçerik: Araç Değer Kaybı Tazminat Davası 

Aksaray Araç Değer Kaybı Tazminatı 

En sık meydana gelen trafik kazası türü maddi hasarlı olanlardır. Maddi hasar sonrasında araçta meydana gelen zarar kusurlu aracın sigortasından karşılanır. Araçta oluşan değer kaybı yine karşı aracın trafik sigortasından talep edilir.

Aracın hasarlı olduğu dönemde yattığı süreç ise araç sürücüsü ve sahibi tarafından “mahrumiyet bedeli” adı altında karşılanmalıdır. 

Aksaray Trafik Kazası Ceza Avukatı

Trafik kazalarında sorumluların ceza almasının sağlanması çok önemlidir. Aksaray Trafik Kazası Ceza Avukatı ile çalışmak mağdurların sorumlulara karşı savunulması adına gereklidir. Görmüş oldukları maddi ve manevi zararların tazmini mağdurların rahatlaması için önemlidir. Sorumluların gerekli cezayı alması için trafik kazası ceza avukatları gereken tüm işlemleri yerine getirmektedir.

>İlgili İçerik: Ceza Avukatı 

Aksaray Sigorta Avukatı

Trafik kazalarında taraflardan biri de sigorta şirketleridir. Sigorta şirketleri karşısında, kazazedelerin haklarını savunmak gerekmektedir. Bu kapsamda Aksaray Sigorta Avukatı desteği almak önemlidir. Özellikle sigorta simsarlarının mağdurları daha da mağdur etmemesinin önüne geçmek için onların haklarını savunacak uzman avukat desteği önemlidir. Simsar adı verilen kişilerin küçük rakamlar ile mağdurların haklarını gasp ettiği pek çok olay ortaya çıkabilmektedir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı 

Aksaray İş kazası Avukatı

Gerçekleşen kazaların bazıları iş kazası olarak kabul edilmektedir. Bir iş için yapılan yolcuklar da meydana gelen trafik kazaları trafik iş kazası olarak kabul edilmektedir. Bu kazalarda oluşan maddi kayıplar, yaralanma ve ölüm durumları iş kazası olarak da değerlendirilmektedir.  İş kanunu, borçlar kanunu,  karayolları trafik kanunu vb. tüm kanunlara hakim olmayı gerektiren iş kazaları savunması uzman Aksaray İş Kazası Avukatı tarafından yapılmalıdır.

>İlgili İçerik: İş Kazası Avukatı 

Aksaray Trafik Kazası Tazminat Avukatı Telefon Numarası ve İletişim Bilgileri

Aksaray Trafik İş Kazası Tazminat AvukatıAv. Cuma Ali Koç
Telefon:+90 544 129 34 68
Adres:www.cozumavukatlik.org
Mail:info@cozumavukatlik.org
Picture of Av. Cuma Ali Koç

Av. Cuma Ali Koç

Avukat Cuma Ali Koç, 2013 yılından bu yana Avukatlık hizmeti vermektedir. 2023 yılından itibaren ayrıca Arabuluculuk hizmeti de vermektedir. Av. Cuma Ali Koç, Çözüm Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisi’nin kurucu avukatıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Çözüm Avukatlık'a Ulaşın!

Faaliyet Alanlarımız

İstanbul Avukat

İlgili İçerikler

Bizi Takip Edin