Edit Content
Çözüm Avukatlık

İstanbul Avukatlık Bürosu: Çözüm Hukuk Bürosu

Ağrı Trafik Kazası Avukatı

14/07/2022
Ağrı Trafik Kazası Avukatı

Ağrı Trafik Kazası Avukatı ; Doğu Anadolu Bölgesinde İran Sınırı olan güzide ilimiz Ağrı’da çok sayıda yaralanmalı ve ölümlü trafik kazası meydana gelmektedir. Bu kazaların maddi açıdan sorumlusu yani maddi hasarları karşılayacak taraf sigorta şirketleridir. Ağrı’da sigorta alanında kendini yetiştirmiş bir avukat bulmak oldukça zordur. Nüfusu ve kaza verilerine baktığımızda bir avukatın burada sadece bu alanda iş yapması çokta mümkün görünmüyor.

Ağrı bölgesinde meydana gelen trafik ve iş kazaları için Çözüm Avukatlık Ofisini Tercih edebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz ile dosyalarınızı en hızlı şekilde sonuca ulaştırıyoruz.

Ağrı Trafik Kazası Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Trafik ve iş kazaları alanında ihtisaslaşan hukukçular belli başlı davalarla ilgilenirler. Bu davaların başında Trafik kazaları ve iş kazaları tazminat davalardır;

Bu listeyi çoğaltabiliriz. Alanında uzman avukatlar trafik ve iş kazasından kaynaklanan dava türlerine takip edebilmektedir…

avukata danisin

Ağrı Kaza Avukatı Size Nasıl Bir Katkı Sağlar?

İş Kazaları ve trafik kazaları alanında uzmanlaşmış avukatlarla çalışmak sizin davanızda daha doğru sonuçlar almanıza katkı sağlayacaktır. Suçlu bulunan kişiler ile mağdurlar arasında zararın tazmin edilmesi veya masraflarının karşılanması için aracılık yapan, bu tür işlerde uzmanlaşmış hukukçudur. Yaşadığımız bu dönemde önemli can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazaları genellikle tarafların yasal işlemleri ile sonuçlanmaktadır. Ağrı Kaza Avukatı – Ağrı trafik kazası avukatı, Kaza sonucunda tazminatın daha kısa sürede ve daha kolay alınması gibi gerekli prosedürlerin çözümlenmesinde ekspertiz ve kaza raporları önemli bir etkiye sahiptir.

Ağrı’da Meydana Gelen Kazalar Ve Avukat Katkısı

Her yıl ortalama üç milyon kişinin yaralandığı, bir milyon hayatını kaybettiği trafik kazaları davalarına trafik kazası avukatı bakmaktadır. Trafik kazaları, karayolları üzerinde gerçekleşen, ölüm, yaralanma ve ya sadece araçlarda oluşan maddi hasarlar ile sonuçlanmaktadır.

Yaralanmalı bir trafik kazası sonucunda yaralanan kişi sağlık bakanlığı tarafından belirlenen hastanelere başvurarak bir heyete girmektedir. Bu heyet sonucu belirlenen maluliyet oranı ile birlikte Ağrı trafik kazası avukatı ile birlikte gerekli yerlere maddi ve manevi tazminat davalarını açabilmektedir.

>İlgili İçerik: Trafik Kazası Avukatı<

Trafik kazasının ölüm ile sonuçlanması acı ama gerçek bir tablodur. Kazada vefat eden kişinin yakınlarına sosyal ve ekonomik açıdan rahat edilebilmek için destekten yoksun kalma tazminatı verilmektedir. Bu tazminatı talep edebilmek için vefat edenin, eşi, çocukları, anne babası ve ya nişanlısı ağrı trafik kazası avukatı ile dava sürecini başlayabilmektedir.

Sadece araçların hasar aldığı, ölüm ve ya yaralanmanın görülmediği trafik kazalarına maddi hasarlı trafik kazaları denilmektedir. Bu kazalarda polis çağrılmaz. Kaza yapan taraflar kendi aralarında kaza tespit tutanağı doldurarak beş gün içerisinde sigorta şirketine bildirmelidir.

Ağrı trafik kazası avukatı ile trafik kazasının sonucu ne olursa olsun davalarınız güvenilir şekilde tamamlanmaktadır.

Açılacak olan davanın konuları trafik, sigorta ve trafikte gerçekleşen bir kaza ise, bu alan trafik kazası avukatına aittir. Kaza sonrası hukuki süreç, sigorta şirketi ve aracına sigorta yaptıran kişiler arasındaki uyuşmazlıklarda araç sahibini şirkete karşı savunan avukatlardır.

Trafik Kazalarında Kusur Oranı Ve Sigorta

Bir araç trafik kazasına karıştıktan sonra en fazla beş gün içerisinde trafik sigortasına bildirmeleri gerekmektedir. Bu bildirimde sonra trafik kazalarında kazaya karışan aracın ve sürücünün kusur oranına göre bir ödeme yapılmaktadır. Trafik sigortası teminat limitlerine göre verilen ödeme limiti geçtiği durumlarda kusurlu kişi kendi cebinden ödeme yapmaktadır. Sigorta avukatı ile süreci ile süreci daha sağlık takip ederek zararınızın tamamını karşılayabilirsiniz.

Araç Mahrumiyet Bedeli Nedir?  Trafik kazası sonucu meydana gelen hasarların yapım süreci duruma göre 2 ayı bulmaktadır. Ama ortalama araç teslim süreci 1 aydan fazladır. Kullandığı araçtan uzun süre mahrum kalan hak sahibinin bu mağduriyeti giderilmelidir…. Araç mahrumiyeti, hasar gören aracın bakım ve onarımda olduğu sürece kullanılmaması halinde aracın kullanılamaması olarak açıklanabilmektedir. Sigorta şirketleri tarafından hazırlanan araç mahrumiyet tespit raporu hazırlanmaktadır. Araç mahrumiyetinden dolayı tazminat alınabilmektedir. Araç mahrumiyet tazminatı hasarlı aracın günlük ikame bedeli ile onarımda kaldığı gün çarpımıdır.

Ağrı Maddi Hasarlı Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarında bazı durumlarda sadece araçlar hasar almaktadır. Ölüm veya yaralanma gerçekleşmez. Bu tip kazalarda polis çağırılmadan, kazayı yapan kişiler kendi aralarında kaza tespit tutanağı imzalanmaktadır.

Maddi hasarlı trafikte kazalarında önemli olan aracın, trafik sigortası ve kaskosu tarafından ödenecektir. Bu dönemde ise aracın ve sürücünün kusur oranı kadar olacaktır.

Aracınızın bir kazaya karışması durumunda başlayacak hukuki süreç için en önemli ilk adım Ağrı maddi hasarlı trafik kazaları avukatı ile görüşmektedir.

Ağrı Otobüs Kazası Tazminat Avukatı

Karayolları üzerinde şehirlerarası veya il içinde en fazla tercih edilen araç otobüslerdir. Otobüsün ise kazaya karışması halinde yaralanarak kalıcı hasarı bulunan yolcunun kazadan dolayı birden fazla tazminat hakkı bulunmaktadır. Bu tazminatların en önemli olanlarında biri koltuk ferdi sigortasıdır. Kazazedenin son güncellemeye göre koltuk ferdi kaza sigortasından 175.000 TL tazminat hakkı bulunmaktadır. Koltuk ferdi sigortasından talep edilecek bu tazminat ve diğer tüm tazminatların temini için Ağrı Otobüs Kazası Tazminat Avukatı ile görüşülmelidir.

Ağrı İş Kazası Avukatı

İş yerinin bir işini gerçekleştirdiği sırada uğradığı kazada yaralanma ve ya vefat eden işçilerin yakınları iş kazası tazminatı almaya hak kazanmaktadır. Bu haklarından mağdur olmadan eksiksiz ve tam şekilde alabilmek için ağrı iş kazası avukatı ile görüşmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Kategoriler